BAŞKAN EROĞLU GECE NÖBETTE, GÜNDÜZ GÖREVDE

29.07.2016 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu darbe girişimine tepki göstermek için gece halkımızla birlikte milli irade nöbetine devam ederken, gündüzleri ise belediye hizmetlerini artırarak sürdürüyor.

Tokat halkı, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, il protokolü, Siyasi Partilerin Temsilcileri, STK Temsilcileri hep birlikte tek yürek meydanları boş bırakmayarak milli irade ve demokrasiye sahip çıktığını her akşam Cumhuriyet Meydanına gelerek gösteriyor.

Başkan Eroğlu ülkenin zorlu bir süreçten geçtiğini ifade ederek; “Gündüz işimize gece ise nöbetimize devam ediyoruz. Gece demokrasi mücadelemizi tüm Tokatlı hemşehrilerimizle birlikte veriyoruz. Yaklaşık on iki gündür hem Tokat’ımızda hem Türkiye’nin her bir noktasında milletimiz gereğini yaptı yapmaya da devam ediyor. Bayrağına, ülkesine ve Cumhurbaşkanına sahip çıkıyor, çıkmaya da devam edecek. Birileri bu milletin asla bir karış toprağı vermeyeceğini, her zemin ve şartta görüşü ne olursa olsun, gereğini yapacağını gördü. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın.

Bizlerde çalışmalarımızı yerinde görmeye devam ediyoruz. Yazıcıoğlu son 3-4 yıldır nüfusu artan bir bölge haline geldi. Gerek altyapı gerekse üst yapı için çalışmalarımızı başlattık. Buradaki büyük bulvarı çift gidiş gelişli yapacağız. Asfaltını yapmadan önce tüm altyapı çalışmamızı bitirmek istiyoruz. Kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarımız döşeniyor. İnşallah Ahi Evleri’nin Yeni Hayat Evlerinin ve bu bölgedeki ikamet eden tüm noktalarda içme suyu ve kanalizasyon hatlarını yeniliyoruz. Bölge halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Tokat Belediyesi tarafından şehrin dört bir tarafında devam eden çalışmaları tek tek inceledi.

Başkan Eroğlu; Esentepe Mahallesi Fatih Caddesi 13. Sokakta devam eden asfalt hazırlık, Topçam Mahallesi Yazıcıoğlu Caddesi'nde altyapı, Bahçelievler Mahallesi Ağbayır mevkiinde yeni yol açma ve taş duvar, Bahçelievler Mahallesi Nur Caddesi'nde taş duvar ve yol genişletme, Geksi Deresi peyzaj ve düzenleme, Altıyüzevler Mahallesi Yeşilırmak kenarında 2 Km’lik ana kollektör hat yenileme çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı.

1 MİLYON 548 BİN TL’LİK YATIRIM

Altıyüzevler Mahallesi Yeşilırmak kenarında Kültür Sarayı ile Sebze ve Meyve Hali arasındaki alanda yeni ana kollektör hattı döşeniyor.

Ana kollektör hat değişiminin yapıldığı alanda inceleme yapan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Yaklaşık 2 Km’lik mesafede yapımı devam eden ana kollektör hattı için 1000 mm’lik spiral sarımlı korige borular kullanıyoruz. 1 Milyon 548 Bin TL’ye mal olacak hat döşeme işi inşallah Ekim ayında tamamlanacak. Şehir içerisinde kalan ana kollektör hattını By-Pass ile projesine uygun şekilde revize ederek şehrin altyapısında rahatlama sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Tokat’ta ilk defa yapılan bu büyük çaplı çalışmanın bundan sonraki kanalizasyon hatları için de örnek teşkil edeceğinin altını çizen Başkan Eroğlu modern elektro fizyon yöntemi ile birleştirilen sistem sayesinde atık su kaçaklarının da engelleneceğini belirtti.