BAŞKAN EROĞLU MECLİS İFTARINDA MÜJDEYİ VERDİ…

28.06.2016 Haberler

Tokat Belediye Meclisi üyeleri, Başkan yardımcıları ve Birim Müdürleri geleneksel Meclis iftar yemeğinde bir araya geldiler.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen iftar programında Başkan Eroğlu bugüne kadar yapılan çalışmalar için teşekkür ederken, bundan sonra yapılacak projeler ve çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada; “Ramazanın gerçekten ayrı bir güzelliği var. Ramazanın sahuru bir güzel iftarı bir güzel akşam sohbetleri bir güzel birliğin beraberliğin belki daha bir kaynaşmanın doruğa çıktığı bir ay.

Tokat Belediyesi olarak Meclisiyle, Müdürüyle, İdaresiyle her anlamda beraberiz. İnşallah bu birliğimiz beraberliğimiz Tokat’a katkı sağlayan Tokat’ın gelişmesine değişmesine yön veren bir çalışmayla da devam etmiş oluyoruz.

Tabi zaman çok çabuk geçiyor daha dün gibi belediye başkanlığımız beraberce aynı mecliste kararlar almaya başladığımız günü daha dün gibi hatırlıyorum. Ama baktığımızda 2 yılı aşmış. Hemen hemen 26 - 27 aya ulaşmışız önümüzde üç yıla yakın bir süre daha var. İnanıyorum ki bu iki yılda yaptığımız birlik ve beraber olmayı Tokat’a dair beraberce aldığımız kararlar ya da bunun uygulanması anlamında eleştirilerimiz ya da yanlış gördüklerimizi ifade etmemiz doğruyu bulma anlamında atmış olduğumuz adımlar bundan sonra ki 3 yıl içerisinde de devam edecek.

Eğer mesele Tokat ise Tokat meselesinde bir araya gelmek beraber olmak taşın altına hep beraberce elimizi koymak. Çünkü belediyelerin görevi budur belediye meclislerinin görevi budur. Bizden beklentisi olan insanların bu beklentilerini en iyi şekilde yapmak için gayret içerisinde olmamız gerekiyor. Ben bu nokta da tüm meclis üyelerimize tek tek teşekkür ediyorum. Ama muhakkak ki daha çok yapacak işlerimiz var özellikle meclisin kararlarını uygulama anlamında, icracı anlam da biz idari olarak daha Tokat’a dair yapacağımız çok işler var.

Meydan Projesi Başlıyor

Bugün itibari ile hemen GOP Lisesi’nin yanında ki pansiyon alanı milli eğitim tarafından boşaltılmaya başladı.  Birkaç güne kadar bize teslim edecekler bizde bayrama kadar yıkacağız orayı ve bir taraftan da orayla ilgili ihale sürecini başlattık. Sadece pansiyon olduğu yeri de yapmayı düşündüğümüz dükkânlarla ilgili ihaleyi başlatıyoruz. Ayrıca Yeşilırmak İlköğretim Okulunun yeni yeriyle ilgili de biz bir protokol yaptık. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle 2017 yılının sonuna kadar yeni bir okul yapmaya karar verdik. Bu yaz döneminde orayı da bir taraftan yıkmaya başlayacağız.

Dükkânları da yeni yerlerine taşıyıp kademe kademe hepsini bir şekilde yeni yerlerine yerleştirdiğimiz de inanıyorum ki en geç 2017 yılının sonuna doğru Meydan’ı bitiririz, projemizi tamamlamış oluruz diye arzu ediyorum. Eğer ki aksi bir şey olmazsa farklı bir boyut olmazsa şu an da her şey bitmiş vaziyette. Anıtlar Kurulunda izinler alındı, İl Özel İdaresi ile ilgili geçişler vardı onu bitirdik artık ihale sürecini başlatıp bir yandan da bu işlere başlamış olacağız.

Yeşilırmak’ta Kayıklar Yüzecek

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde ve Orman Su İşleri Bakanlığına ziyarette bulundum. İnanıyorum ki bayramdan sonra imzalar atılacak ve bu alanla ilgili adımlarımızı tamamladığımızda DSİ’nin yarısından itibaren çalışmalarımıza başlayacağız. Yeşilırmak’ta yapmayı planladığımız özel şişirme tekniği için iznimizi de aldık ihalesini başlatacağız.

Tokat’ta daha güzel işlere hep beraberce imza atalım. Geleceğimize güzel bir Tokat bırakmak. İnsanların geleceğe umutla bakabileceği bir Tokat bırakmak. Bizim hepimizin alnı ak. Gururumuzla, şerefimizle yaşayan insanlarız. Hep beraberce dik bir şekilde sonuna kadar doğruların peşinde koşacağız.

Hepimizin oruçlarını Allah kabul etsin. Şimdiden Kadir Gecenizi tebrik ederim” diye konuştu.