BAŞKAN EROĞLU: 2016 YILI HEDEFİMİZ 55 BİN TON ASFALT

02.05.2016 Haberler

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 2016 yılı içinde hedeflerinin 55 bin ton asfalt yapmak olduğunu ifade ederek, “Geçen yıla göre yüzde 28 daha fazla asfalt dökmüş olacağız” dedi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu teknik ekibiyle birlikte Yeşilırmak Mahallesi’nde çalışma alanlarında incelemede bulundu. Yeşilırmak Mahalle Muhtarı İrfan Koç ile birlikte mahallede devam eden çalışma inceleyen Başkan Eroğlu, vatandaşlarla sohbet etti. Çeçenistan Caddesi, Çağgölü Caddesi, Bosna Caddesi’nde de yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, bin 500 metrelik yeni içme suyu hattının bitirildiğini, alt yapısı bitirilen yerlerde asfaltlama işlemine geçildiğini söyledi. 2015 yılı içerisinde 39 bin 537 ton asfalt döktüklerini maliyetinin yaklaşık 4 milyon TL olduğunu ifade eden Başkan Eroğlu, “2016 yılı içinde hedefimiz 55 bin ton asfalt yapmak. Dökmeyi düşündüğümüz asfaltın yaklaşık maliyeti de 5 milyon 500 bin TL tutmaktadır. Geçen yıla göre yüzde 28 daha fazla asfalt dökmüş olacağız” dedi.

ASFALT SEZONU YEŞİLIRMAK MAHALLESİNDEN BAŞLATILDI
Yeşilırmak Mahallesi gibi tüm mahallelerin altyapısından başlayarak kaldırım ve asfaltının tamamlanacağını belirten Başkan Eroğlu, “Yeşilırmak Mahallesi Tokat’ımızın en güzel mahallelerimizden bir tanesi. Bizlerde bu yılki asfalt sezonumuza Yeşilırmak Mahallemizden başladık. Yeşilırmak Mahallesi’nden başlattığımız bu asfalt çalışmamız Tokat’ımızın her bir noktasında da yine devam edecek. İnşallah asfaltlanmamış yol ve sokak bırakmayacağız. Her yeri asfaltlayacağız. Düzenlemelerini yaparak, alt yapılarını yenileyerek, park ve bahçelerini şık ve güzel bir hale getirerek mahallelerimizi daha güzel daha estetik ve daha yaşanabilir bir hale inşallah gelmiş olacak. Yeşilırmak Mahallemize ve diğer mahallelerimize hayırlı olmasını diliyor, mahalle sakinlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.
Yeşilırmak Mahalle Muhtarı İrfan Koç ise Başkan Eroğlu’nun 2016 yılında mahallelerinde çalışmaların başlayacağını belirttiğini ve bugün itibariyle sözünü tutarak çalışmalarını tamamladığını dile getirerek, "Özellikle Bosna Caddesi 4. Sokak başta olmak üzere Yeşilırmak Mahallemizin tamamında su sıkıntısı vardı. Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’nun talimatları ile mahallemizin tamamında su sıkıntısı giderildi ve bugün itibariyle de kaldırım ve asfalt çalışmaları tamamlanmak üzere. Sayın Başkanımıza mahalle sakinlerimiz adına çok teşekkür ediyor, hizmetlerinin devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

BAŞKAN EROĞLU, ASFALT DÖKTÜ, PARKE DÖŞEDİ
Asfalt dökümünü gerçekleştiren iş makinesine binerek çalışan personele kolaylıklar dileyen Başkan Eroğlu, ayrıca Bosna Caddesi’nde parke yol işini sürdüren ekipleri ziyaret etti. Parke döşeme işine de yardım eden Başkan Eroğlu çalışan personele kolaylıklar diledi. Yeşilırmak Mahallesi’nden sonra Yeni Mahalle’de Devlet Hastanesi arkasında yapım çalışmaları devam eden yeni yol için istinat duvarı ve yol genişletme çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, yeni yapılacak yol ile Devlet Hastanesine daha rahat ulaşımın sağlanacağını belirtti.