KENT ESTETİĞİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

07.04.2016 Haberler

Baharın müjdesini veren rengarenk laleler, vatandaşların büyük beğenisini topluyor. Tokat’ın yeşil kent dokusunu korumak, yeşil alanlarını arttırmak için sürdürülen çalışmalar kapsamında Tokat Belediyesi kendi seralarında yetiştirdiği 150 bin çeşitli çiçekle şehri baştanbaşa çiçeklerle donattı. Baharın gelişiyle yeniden düzenlenen kavşak peyzajları Tokat’a farklı bir ahenk kattı.

Tokat’ta İlaçlama Çalışmaları Tam Hız

Tokat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü havaların ısınmasıyla birlikte ilaçlama çalışmalarına hız verdi.
Vatandaşların özellikle sıcak havalarda piknik alanlarına rağbet göstermesi üzerine rahatça vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun talimatları doğrultusunda ilaçlama çalışmaları hızlandırıldı.
Yeşil alanlarla birlikte çöp konteynerlerinde ve altyapı kanallarında ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

 Asfalt Sezonu Açıldı

Geçtiğimiz yıl asfalt serimin de rekor üstüne rekor kıran Tokat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu yıl da çalışmalarına yoğun şekilde devam edecek. Kış şartlarından dolayı asfaltlamaya ara veren ekipler, tüm mahallelerimizi tarayarak asfalt ve yama gereken yerlerin planlamasını yaptı.

Bir yandan yeni yolların açılmasını gerçekleştiren ekipler bir yandan da asfalt yapılacak cadde ve sokaklarda hazırlıklarını tamamlıyorlar. Kaşıkçıbağları Mahallesi’nde yeni yol açma çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Karşıyaka Mahallesi Geksi Bulvarında Geksi deresinin her iki kısmında asfalt için hazırlıklarını sürdürüyorlar.

 Fatih Cami Önünde Trafik Kontrollü Hale Geliyor

Tokat-Sivas Karayolu Büyükbeybağı Mahallesi Gazi Osman Paşa Bulvarı Fatih Cami önünde U dönüşünü kontrollü hale getirmek için Tokat Belediyesi ekipleri çalışmalarını sürdürüyorlar. Fatih Cami önünde halk otobüsü durağını kontrol altına almak için cep oluşturma çalışmalarına devam ediyorlar.

 Tokat'ı Gül Kokusu Sardı

Üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili dolayısıyla Tokat Belediyesi ekipleri şehrin tüm bölgelerinde araçlarla ana caddelere gül kokusu sıktı. 
Kandilde manevi havanın daha çok hissedilmesini ve şehirde hoş bir koku ile vatandaşları memnun etmeyi hedefleyen Tokat Belediyesi, ana caddeler, camii çevreleri, toplu kullanım alanları başta olmak üzere şehrin tüm caddelerinde şehri gül kokusuna bezedi.