KARLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR

30.12.2015 Haberler

Tokat Belediyesi bu gece başlayan ve yer yer hızlanarak devam eden kar yağışı sonrası karla mücadele çalışmalarına erkenden başladı.
Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu kar temizliği ve tuzlama çalışmalarına zaman kaybetmeden başladıklarını, ana arterler başta olmak üzere Tokat’ta ulaşımı olumsuz etkileyen kapalı yol olmadığını söyledi.

Önceliği ana ulaşım arterlerine verdiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Bugün Tokat’ın ilk karını hep beraberce karşıladık. Toprak kara kavuştu. Tüm arkadaşlarımız karla mücadele anlamında tuzlama ve kazıma çalışmalarına devam ediyor. Şuanda üç vardiya şeklinde tüm ekipmanlarımızla bu çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

OLUMSUZ HAVA ŞARTLARINA KARŞI TEDBİRLİ OLALIM
Başkan Eroğlu ayrıca vatandaşlarımızın zorda kalmadıkça toplu ulaşım araçlarının tercih edilmesini önererek, kişisel araçları ile yolculuk yapacakların gerekli tedbirleri alarak yola çıkmalarını, trafik işaret ve işaretçilerine uymalarını istedi.

Ayrıca don olaylarına karşı su sayaçları ile iç tesisatların yalıtımlarının yapılması gerektiğini belirten Başkan Eroğlu sayaçlarda arıza meydana gelmesi durumunda Tokat Belediyesi Beyaz Masa Alo 153’e bilgi verilmesini istedi.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI
Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun talimatı doğrultusunda dün gece başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte sokak hayvanlarının ve kuşların açlık yaşamaması için belirli alanlara yem ve su bırakılıyor.

Parklara ve ağaçlık alanlara yem ve su bırakan ekiplere yardım eden Başkan Eroğlu, “Doğada yaşayan canlılarımız kış döneminde yiyecek bulmada sıkıntı çekiyorlar. Bizlerde kar yağışıyla birlikte onları da düşünerek onların gıdalarını doğaya bırakacağız.

Kış aylarında hayvanların aç kalmasını engellemek aynı zamanda ecdat geleneğimiz. Doğaya yem bırakarak bir geleneği de yaşatmış oluyoruz. Yemleme çalışmalarımız belirli aralıklarla devam edecek” dedi.