TOKAT BELEDİYESİ TARİHİNDE BİR İLK DAHA

29.05.2015 Haberler

Nitelikli ve dinamik hizmet için farklı birimlere alınan araçlarla hizmet kalitesini artıran Tokat Belediyesi 28 yeni aracı filosuna kattı.
Belediye hizmetlerinin daha hızlı bir şekilde yürütülmesi amacıyla öz bütçe koşullarıyla, araç filosu için satın alınan 26 aracın tanıtımı Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu tarafından Cumhuriyet Meydanında, Tokat Valisi Cevdet Can, Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Ak Parti Tokat Milletvekili adayları Coşkun Çakır ve Mustafa Arslan, Ak Parti Tokat Merkez İlçe Başkanı Ahmet Bay, Turhal, Zile ve Pazar Belediye Başkanları, Tokat Belediye Meclis üyeleri, Başkan Yardımcıları, Mahalle Muhtarlarımız, Belediyemiz personelleri ve vatandaşlarımızın da katılımlarıyla gerçekleşti. Nitelikli ve dinamik hizmet için farklı birimlere alınan araçlarla hizmet kalitesini artıran Tokat Belediyesi 28 yeni aracı filosuna kattı.

Belediyecilik noktasında birçok ilki birlikte başardığını ifade eden Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; “Araçlarımızın Tokat’ımıza hayırlı olmasını, güzellikler getirmesini temenni ediyorum. Geçen Kasım ayında Belediye Meclisi olarak bir karar aldık. Belediyemizin yürütmüş olduğu işlerde yardımcı olması anlamında araçlar satın alarak bu araçların marifetleriyle hizmetlerimize devam edelim istedik. Özellikle Fen İşlerimizde, Su ve Kanalizasyon birimimizde, Zabıtamızda, Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzde vatandaş olarak tüm çalışmalarımızda bizlerin hem binek araçlara, hem pikaplara hem kamyonlara ihtiyacımız oluyor. Ve bunların birçoğunu biz genel hizmet alım yöntemiyle, kiralama yöntemiyle yürütüyorduk. Bu da belediyemize belli bir maddi bir külfet oluşturuyordu. Belediye Meclisimizle görüşmek suretiyle hizmetlerimizi, kendi araçlarımızı satın alarak, sunalım istedik. Hem belediyemiz kâr etmiş olacak, hem tasarruf etmiş olacağız hem de araç parkımızı yenilemiş olacağız. Aldığımız bu karar doğrultusunda İller Bankamıza müracaat ettik. Devlet Malzeme Ofisinden 10 Adet pikap, 11 adet binek aracı, 1 adet hayvan toplama aracı, 1 adet de ilaçlama aracı olmak üzere şuanda toplam 23 adet aracımız bugünden itibaren belediyemizin hizmetine açılacak. Bununla birlikte 3 adet kamyon ve 2 adet de su arazözü olmak üzere toplam 28 aracımızı belediyemizin araç filosuna eklemiş olduk. Tokat Belediyemiz tarihinde ilk defa bu kadar araç aynı anda hizmete sunulmuştur. İller Bankası marifeti ile kullandık. İki Milyonluk bir rakama mal oldu ve bunu 36 ay boyunca taksitle İller Bankamıza ödemiş olacağız. Bu araç filosu ile birlikte hizmetlerimiz daha da hız kazanacak. Önümüzdeki süreçte de hizmet kiralama yöntemiyle aldığımız araçlarımızın süreleri sona erdikçe bütçe koşullarımıza göre uygun kredi şartları devam ederse aynı yöntemi devam ettirerek araç filomuzu genişleteceğiz. Tokat Belediyemizin Güçlenen fiziki şartları ile sorunları daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaya çalışarak yolumuza devam etmiş olacağız. Başta Belediye Meclisimiz olmak üzere İller Bankamıza ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum.”dedi.

 
Başkan Eroğlu, kazasız, belasız güzel hizmetlerin yapılmasını temenni etti. Araç tanıtım töreni, okunan duaların ardından son buldu.