ÖĞRENCİLERE YANGIN EĞİTİMİ

04.12.2014 Haberler

Tokat Belediyesi İtfaiyesi, Tokat’ta bir ilki başlatarak okullarda yangını önleme ve öğrencileri bilinçlendirme temalı eğitim ve tatbikatlara başladı.
Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun da izlediği tatbikatta, İtfaiye ekipleri önce yangın esnasında yapılması gerekenleri anlatıp binada mahsur kalanları kurtarırken, daha sonra ise yangına müdahale ettiler.

Kurtarma tatbikatının ardından konuşan İtfaiye Müdürü Osman Işık, Tokat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün yeterliliğini ve olaylarda ilk müdahalenin öneminden bahsetti. 

Daha sonra kürsüye gelen Başkan Eroğlu, öğrencilik yıllarını anımsadığını belirterek, bu yılların iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Mesleki tercihlerde esas alınması gerekenin topluma hizmet olduğunu belirten Başkan Eroğlu, “Okullarınızda alacağınız eğitimden , hayatınızın her döneminde istifade edeceksiniz. Biz de Tokat’ta bir ilki başlatarak, okullarımızda yangın eğitimi vermeyi gerekli gördük. Bu eğitimin ilkini de Cumhuriyet Lisesinde sizlerle birlikte gerçekleştirdik. Daha öncede “Okulumuz evimizdir” projesi ile her hafta okuma etkinliklerinde öğrencilerimizle bir araya geldik. Yine atık pil toplama etkinliği başlattık ve çevreye duyarlılık konusunda bir bilinç oluşturmaya çalışıyoruz. Bu aynı zamanda bir yarışma ve 30 Nisan’a kadar devam edecek. Biz, sizlerle beraber olmaktan, sizlerle beraber hareket etmekten büyük mutluluk duyuyor, sizlere güveniyoruz. Hepinize derslerinizde, sınavlarınızda başarılar diliyor, bir ağabeyiniz olarak her zaman yanınızda olduğumuzun altını çizmek istiyorum” diye konuştu.