EROĞLU: İTFAİYEMİZLE GURUR DUYDUM

01.10.2014 Haberler

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İtfaiyeciler Haftası münasebetiyle İtfaiye personeli ile akşam yemeğinde bir araya geldi.
İtfaiye Müdürlüğü binası yanında bulunan restoranda İtfaiye personeli ile akşam yemeği yiyen Başkan Eroğlu’na, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri de eşlik etti.  
İtfaiye personelinin gündüz gerçekleştirdiği tatbikatın gurur verici olduğunu belirten Başkan Eroğlu, “İtfaiyeciler Haftasında, İtfaiyeci kardeşlerimizle birlikte olmak, onların moral motivasyonunu artırmak istedik. Yangın, sel, afet gibi hadiselerde vefakarca cansiperane mücadele eden İtfaiyeci kardeşlerimizin mesleğinin ne kadar önemli ve saygı duyulması gerektiğini biliyoruz. İtfaiyeciler Haftasında da bazı etkinlikler tertip edildi. Özellikle gündüz yapılan tatbikatı çok beğendim. İtfaiyeci kardeşlerimizin nasıl hazır ve yeterli olduğunu çok net gördük. Adeta bir gövde gösterisi gibiydi. Bakıyorum hepiniz mesleğinize hakim, zor durumlarda kararlı ve soğukkanlı bir şekilde müdahale etmeye hazırsınız. Ben bundan dolayı hepinizi tekrar tebrik ediyorum. Tatbikatı toplanan kalabalık ilgiyle izledi ve büyük alkış aldınız. Tokat Belediyesi olarak göğsümüzü kabarttınız. Görüyoruz ki itfaiyemiz 24 saat hazır ve hızlı bir şekilde sorun çözen bir kurum. Tabi ihtiyaç oldukça araç ve makine parkı takviyemiz olacaktır. Biz de 6 aydır görevdeyiz ve tek derdimiz Tokat… Tek taştan duvar olmaz diyerek, güçlü ekibimiz ve tüm personelimizle gece gündüz şehrimizin kalkınması için çaba sarf ediyoruz. Allah hep birlikte güzel çalışmalar yapmayı hepimize nasip etsin. Ben buradan eski Belediye Başkanımız Sayın Adnan Çiçek’e de teşekkür ediyorum. Güzel ve donanımlı bir İtfaiye binasını şehrimize kazandırdı. Allah kazasız, yangınsız günler nasip etsin, Allah sizlere kaza bela vermesin, ailelerinizle birlikte mutlu huzurlu bir yaşam sürdürmeniz dileğiyle, hepinizin İtfaiyeciler Haftasını yeniden kutluyorum” diye konuştu.