Yenilenen Yüzüyle Yer Altı Çarşısında Sona Gelindi

04.12.2023 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yenileme çalışmalarında sona yaklaşılan Hüdayi Sayıbaş Yer Altı Çarşısında incelemelerde bulunarak, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Eroğlu 2024 yılında bitmesi planlanan yer altı çarşısı yenileme çalışmalarının hızla tamamlanarak çarşının yılbaşı gibi şehrin ticari hayatına kazandırılacağını duyurdu.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, " Yenilenen yüzüyle yeraltı çarşımız inşallah 1 aya kadar hizmete girmiş olacak. Gördüğünüz gibi hem üstündeki peyzaj çalışmamız, hem şehir mobilyası ile ilgili yapacağımız birkaç hafta içerisinde çalışmayla çok güzel bir meydanı buraya, yani şehrimizin merkezine kazandırmış olacağız" dedi.

Başkan Eroğlu, çarşının çevre düzenlemesine değinerek "Bu anlamda yeşilliği ile ağaçlarıyla döşemesiyle, ışıklandırmasıyla şehir mobilyalarıyla çok farklı bir yüzle yer altı çarşımızın üzeri bir meydan olarak hizmete girecek. Yine hemen aşağısındaki dükkânlarımızla ilgili ise çalışmalarımız hemen hemen bitti. Dükkânlarımızın yeniden tadilatı, onların çerçevesini değiştirilmesi, yine yer döşemelerinin yapılması gibi birçok konuda hamdolsun süreci bitirmiş bulunmaktayız" diye konuştu.

Geçmişten geleceğe taşınan yeraltı çarşının yılbaşı itibariyle ortaya çıkacağını ifade eden Başkan Eroğlu, "Tokat'ta çok güzel bir görsellik oluşturacak. Böylece geçmişten kalan çarşımızı bu anlamda yâd etmiş ve özelleştirmiş hem de şehrimize güzel yeni bir ticari alanı da böylece oluşturmuş olacağız. Ben hayırlı olsun diyorum ve bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yine belediye çalışanlarımız gösterdikleri gayretle çok hızlı bir şekilde müteahhit firmayla beraber süreci daha kısaya indirdiler. Normalde 2024 Mart gibi bitecekti ama çok hızlı bir şekilde gayrette bulunarak inşallah 3 ay öncesine çekerek yılsonu itibariyle biz bu çalışmayı böylece bitiriyoruz. Ben şehrimizin başta esnafına, şehrimizin insanına, Tokat’ımıza bu güzel şehre, bu güzel çarşı şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum." ifadelerini kullandı.