VERGİLERİN 2023 YILI 2’nci TAKSİTLERİNİN ÖDEME DÖNEMİ BAŞLADI

01.11.2023 Haberler

Kasım ayının girmesiyle birlikte vatandaşların taşınmazlarına ait emlak vergisi, işyerlerinin ilan reklam ve çevre temizlik vergilerinin 2023 yılı 2’nci taksitinin ödeme dönemi başladı. 

Ödemelerinizi son günlere bırakmayınız

Tokat Belediyesi Su İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Kasım ayının girmesiyle birlikte taşınmazların emlak vergisi ve işyerlerinin ilan reklam ve çevre temizlik vergileri ile ilgili; emlak (bina, arsa, arazi) vergilerinin, iş yerlerinin ilan reklam vergileri ile çevre temizlik vergilerinin 2’nci taksitlerinin ödeme dönemidir. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için söz konusu ödemelerini Kasım ayının son günlerine bırakmamaları gerekmektedir. Söz konusu ödeme işlemleri Belediye veznelerinden,  Belediye ödeme noktalarından veya https://online.tokat.bel.tr adresinde internet üzerinden yapılabilmektedir” denildi.

Tapu bilgilerinde yapılan değişikliklerle ilgili beyanda bulunulması gerekiyor

Vatandaşların tapularında yaptıkları değişiklerle ilgili bilgi güncellemelerinin Tokat Belediyesi Su İşleri Müdürlüğüne gelinerek yapılması çağrısı yapıldı. Konu ile ilgili yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın gayrimenkulleri ile ilgili, Tapu Müdürlüklerinde yapmış oldukları tapu değişikliklerinde  (alım, satım, değişiklik vb.) ve iş yerleri ile ilgili değişikliklerinde (açma, kapama, reklam tabelası asma vb.) mağduriyet yaşanmaması için üç (3) ay, veraset işlemlerinde ise dört (4) ay içerisinde Tokat Belediyesi Su İşleri Müdürlüğüne beyanda bulunmaları gerekmektedir” denildi.

Mükelleflerin bilgilerinde değişiklik varsa bilgilerin güncellenmesi süreci başladı

Tokat Belediyesi Su İşleri Müdürlüğünde mükelleflerin bilgilerinin güncellenme işlemlerinin yapılacağı bildirildi. Mükelleflerin bilgilerinin güncellenmesi ile ilgili yapılan duyuruda “Belediye Başkanlığımız Su İşleri Müdürlüğünce Kasım ayı içerisinde mükelleflerimizin bilgi güncellenmesi yapılması planlanmaktadır. Bu bağlamda vatandaşlarımıza daha hızlı, daha kaliteli ve daha iyi hizmet sunulması anlayışıyla; adres değişikliği ve telefon numarası değişikliği yapan vatandaşlarımızın Belediye Başkanlığımız Su İşleri Müdürlüğüne bilgi güncellemesi için başvurmaları önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Belediyeye yapılacak 2023 yılı ilan reklam, çevre temizlik ve emlak vergilerinin 2’nci taksit ödeme süresi 30 Kasım 2023 Perşembe günü mesai bitiminde sona eriyor.