ESENTEPE MAHALLESİ'NİN ALTYAPISI TAMAMLANDI

02.10.2023 Haberler

Tokat Belediyesi yağmur suyu altyapı çalışmaları çerçevesinde Esentepe Mahallesi’nde 500 metre uzunluğunda hat çalışmasını tamamladı.

Tokat Belediyesinin Esentepe Mahallesi’nde tamamladığı 500 metrelik yağmur suyu hattı Geksi Deresi’ne bağlandı. Mahallede yağmur suyu hattı çalışmaları ile eşzamanlı olarak 450 metre kanalizasyon yenileme çalışması da gerçekleştirildi.

Esentepe Mahallesi’nde tamamlanan altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Tokat’ın yağmur suyu hattı ihtiyacının tamamlanması çalışmalarında adım adım sona yaklaştıklarını söyledi. Başkan Eroğlu “Daha önce de size ifade etmiştik. Biz yağmur suyu hatlarını çok önemsiyoruz. Son beş yılda çok ciddi bir oranda yağmur suyu hattı yaptık. Şu ana kadar hedeflediğimizin de % 80’lerine kadar geldik. Bazı bölgelerimizde tabi ki yine yapacağımız yağmur suyu hatlarımız var. Burası da bizim için önemliydi. Esentepe Mahallemizin belli bir bölgesinde özellikle en son Haziran ayında yağan yağışla beraber bir su birikintisi ve evlere doğru giden bir su akıntısı vardı. Bu çalışmayla yağmur suyu hattını da bu bölgeden alarak Yeşilırmak’a doğru tahliyesini sağlayarak çalışmamızı tamamladık. Bu çalışmamız Esentepe Mahallemize hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.