OSMAN GAZİ CADDESİ'NDE 1 KM'LİK ASFALT ÇALIŞMASI

13.09.2023 Haberler

Tokat Belediyesi, Derbent ve Bedestenlioğlu Mahallelerinden geçen Osman Gazi Caddesi’nde 1 kilometre uzunluğunda asfalt yenileme çalışması başlattı.

Osman Gazi Caddesi’nde başlayan asfalt yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu çalışma ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Çalışma Derbent ve Bedestenlioğlu Mahalleleri ile birlikte Organize Sanayi Bölgesini de ilgilendiriyor

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu açıklamasında “Şehrimizin dört bir yanında asfalt çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.  Bedestenlioğlu ve Derbent Mahallemizin içerisinden geçen Osman Gazi Caddemizdeyiz. İŞKUR binasının önünden başlayarak Organize Sanayi Bölgesine giden bu yolda yaklaşık 1 kilometrelik asfalt yapımıyla ilgili zemin iyileştirme ve serimi ile ilgili çalışmalara başladık” dedi.

Zemin iyileştirme için 70 santimetre kazı yapılacak

Asfalt hazırlıklarında zemin iyileştirmesi için kapsamlı bir çalışma yapacaklarını dile getiren Başkan Eyüp Eroğlu “ Zira burada zemin problemi olduğu için asfalt tutmuyordu. Yaklaşık 70 santimetre kazı yaparak zemini iyileştireceğiz. Ardından mekanik malzememizi serdikten sonra asfaltı atacağız. Burada bu çalışmayı tamamlayarak hem mahallelerimizi hem de organize sanayi bölgemizi daha güzel bir yola kavuşturmuş olacağız” diye konuştu.