Perakende Mahallesi'nde Parke Yol Çalışmaları Devam Ediyor

27.07.2023 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Mahalle Ziyaretleri kapsamında Perakende Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Perakende Mahallesi’nin son on yılda nüfusu önemli oranda artan bir mahallelerden biri olduğunu dile getiren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu  “Haliyle bu durumda mahallemizin ihtiyaçları da artıyor. Biz de bu mahallemizde çalışmalarımızı yapıyoruz. Mahallemizde yeni bitirdiğimiz bir semt spor kompleksimiz var. Orası faaliyete geçti. Yine mahallemizin sınırları içerinde eski yetiştirme yurdu dediğimiz yerin hemen üstünde yeni bir park çalışması yapıyoruz. Yollarında parke çalışmamız var. O çalışmamız devam ediyor. Bu yıl içerisinde yaptığımız yaklaşık 500 metre yağmur suyu hattı çalışmamızı tamamladık. Aşırı yağışlarda yine buralarda bölgenin baskınlara maruz kalmaması için çalışmamızı tamamladık. Asfalt çalışmalarımız, ışıklandırma çalışmalarımız ve yeni yapacağımız yürüyüş yollarıyla mahallemizi güzelleştirmeye, mahalle sakinlerimizin daha konforlu ve güzel bir ortamda yaşamlarını sürdürmelerini sağlamaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Mahalle muhtarı Hüseyin Kuyucu ile birlikte mahallede yapılan çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun yanında belediye altyapı ve üstyapı idari kadrosu da eşlik ediyor. Mahalle gezilerinde mahallenin ihtiyaçları yerinde kayıt altına alınarak çalışmalar gerçekleştiriliyor.