BU TOPRAKLARIN SAHİBİ MİLLETTİR

15.07.2023 Haberler

Tokat’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinin 7. yıl dönümü dolayısı ile Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa seslenişinin ardından konuşmalar yapıldı.

 “Bu millet, 15 Temmuz’da ölümü öldürmüş bir millettir"

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu konuşmasında 15 Temmuz 2016’da Türk Milletinin büyük bir kahramanlık destanı yazdığını belirterek “Bu millet, 15 Temmuz’da ölümü öldürmüş bir millettir. Ülkenin bölünmez bütünlüğü ve istikbali uğruna vatan topraklarına göz dikenlere bu toprakların sahipsiz olmadığını tarih boyunca yazdığı eşsiz kahramanlık destanlarıyla gösteren Yüce Türk Milletimiz, 15 Temmuz’da da aynı cesaret ve kararlılıkla birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla ülkesine ve bayrağına sahip çıktı" dedi.

“Aziz Milletimiz bu hayasızca akına son verdi”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu " 15 Temmuz 2016 Türkiye için önemli bir dönüm noktasıydı. Organize edilmiş bu hain kalkışmaya, büyük Türk Milleti engel oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, büyük cesaretiyle milletimizi meydanlara davet etti. Bu büyük Aziz ve Necip milletimiz de çıplak elle silahları durdurdu, tankları durdurdu ve bu hayasız gidişe bir son verdi” diye konuştu.