TOKAT BELEDİYESİ ALTYAPI VE ÜSTYAPI EKİPLERİNDEN BAYRAM DÖNÜŞÜ HUMMALI ÇALIŞMA

04.07.2023 Haberler

Tokat Belediyesi şehir merkezinde altyapı yenileme ve yağmur suyu altyapısı yapılan bölgelerde üstyapı çalışmalarına başladı.

Bayram dönüşü hummalı çalışmalarla sahada bulunduklarını ifade eden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Dokuz günlük bir bayram tatilinden sonra hepimiz mesailerimize başladık. Bizler de şu anda Tokat Belediyesi olarak Hıdırlık Köprümüzden itibaren daha önce yaptığımız altyapı hizmetlerinin bitmesiyle beraber, asfaltlama çalışmalarına başladık. Bu sabah itibariyle ekiplerimiz Hıdırlık Köprüsü ile Atatürk Köprüsü arasındaki asfaltı sökerek bu bölgeye yeni bir asfaltlama çalışmasına başladı. Öncelikle burasını yapacağız. Daha sonra Demirköprü’den itibaren Çarşamba Pazarı ve pazardan Karşıyaka Polis Karakoluna kadar olan altyapı çalışmalarını tamamladığımız bölümler ve üstyapının deforme olduğu noktalarda da asfaltlama çalışmaları gerçekleştireceğiz. İki haftalık bir süreç içerisinde burada şehrimizin bu bölgesinde yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki bu hatta çalışmalarımızı tamamlamış olacağız” dedi.

Şehrin birçok noktasında altyapı ve üstyapı çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “TOKİ bölgemizde de 2840 metre uzunluğunda kanalizasyon ve 300 metre yağmur suyu hattımızı tamamlamak üzereyiz. Orada altyapı çalışmalarımızı tamamlar tamamlamaz asfaltlama çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. TOKİ bölgesinde bir süredir devam ettirdiğimiz yol genişletme çalışmalarımız da tamamlanma noktasına geldi. Yol genişletme ve virajların keskinliğini azaltma noktasında yaptığımız çalışmalar ile bu bölgemizdeki ihtiyaçları da karşılamış olacağız” dedi.

Ağbayır mevki ve Yeşilova Mahallesinde yapılan 7500 metrekare parke çalışmasına da yerinde inceleyen Başkan Eroğlu “Bütün ekiplerimizle birlikte, mahallelerimizde, şehrimizin her noktasında ihtiyaç olan ve vatandaşlarımızdan talep edilen çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu bölgede de parke çalışmalarımız devam edecek. Şehrimizin altyapısı ve üstyapısını önemsiyoruz. Değerli hemşerilerimiz için altyapısı tamamlanmış, üstyapısı en güzel şekilde, güvenli ve konforlu olacak şekilde dizayn edilmiş yollar ve hizmetler üretmeye dur, durak bilmeden devam edeceğiz” diye konuştu.