BAŞKAN EROĞLU: GÜN BİRLİK OLMA ZAMANI

07.02.2023 Haberler

Tokat’tan ilk ekipler yola çıktı.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,4 şiddetinde meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlara Tokat’tan gönderilecek yardımların Hüseyin Akbaş Spor Salonunda toplandığını duyurdu.

Tokat’tan ilk ekipler yola çıktı

Yardımların toplandığı Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Öncelikle tüm milletimize geçmiş olsun diyorum. Rabbim vefat edenlerimize rahmet etsin, yaralılarımıza acil şifalar versin. Ne yazık ki bugün sabah saatlerine yakın bir zamanda 7,4 şiddetinde bir depremle uyandık. Kahramanmaraş Pazarcık merkezli ve 10 kenti de ciddi anlamda etkileyen büyük bir depremle, büyük bir afetle karşı karşıyayız. Tokat’tan dahi hissedilen bir depremi yaşadık. Tabi ki şu anda hep beraberce kenetlenme zamanındayız. Bir ve beraber olma noktasında beraberce yaraları sarma noktasındayız. Biz de Tokat olarak sabah saatlerinden itibaren AFAD merkezinde valimizin koordinesinde deprem bölgeleri için ne gibi yardımlar ve destekler yapabileceğimiz ile ilgili çalışmalarımızı başlattık. Bu anlamda iş makineleri, arama kurtarma ekipleri ve ihtiyaç olan birçok araç gereç yola çıktı. Tokat’tan deprem bölgelerine doğru yol almaya başladılar” dedi.

Vatandaşlarımızın desteğiyle her gün birkaç tır yardım gönderebilmek için seferber olduk

Tokat’tan afet bölgelerine her gün birkaç tır yardım gönderebilmek için seferber olduklarını dile getiren Başkan Eroğlu “Özellikle gıda, battaniye, uyku seti, temizlik malzemeleri, kışlık kıyafetler gibi acil ihtiyaçlar noktasında deprem bölgelerinden talepler geliyor. Valiliğimiz ile birlikte belediyemiz olarak bir çalışma başlattık. Ben buradan bütün halkımızı bu yardımları yapmaya davet ediyorum. Çünkü şu anda hep beraber birlik olma zamanındayız. Hep birlikte elimizdekileri oradaki kardeşlerimize göndermek durumundayız. Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda gerekli malzemeleri topluyoruz. Bugünden itibaren her gün birkaç tane tır bu yardımları afet bölgelerine götürecekler. Kış mevsimindeyiz. Vatandaşlarımızdan özellikle hiç kullanılmamış kışlık kıyafetleri getirmelerini istiyoruz. Bunların yanında özellikle kek, bisküvi gibi atıştırmalıklar, tek kullanımlık konserveler, temizlik malzemeleri cinsinden ıslak mendiller, kağıt havlular, çocuk bezleri gibi bir çok malzemeye ihtiyaç var” dedi.

Ekipler, evlerinden çıkma imkânı olmayan vatandaşların yardımlarını evlerinden teslim alacak

Başkan Eroğlu, kış şartları sebebiyle evlerinden çıkma imkânı olmayan vatandaşların 112’yi arayarak yardımları evlerinden ekipler tarafından alınabileceğini söyledi. Eroğlu “Vatandaşlarımız Hüseyin Akbaş Spor Salonu’na bu malzemeleri kendileri getirebilecekleri gibi, kış şartlarından dolayı evinden çıkamayan vatandaşlarımız da 112’yi aradıkları takdirde ekipler malzemeleri almak üzere evlere de ulaşacaklardır” diye konuştu.