BAŞKAN EROĞLU ŞAMPİYONLARI AĞIRLADI

25.01.2023 Haberler

Başkan Eroğlu, Dünya Şampiyonları Nesrin Baş, Nazan Batır ve Dünya İkincileri Ebru Dağbaşı ve Sıla Aykul’u ağırlayarak hediye takdim etti. 

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 20-25 Ekim 2022 tarihleri arasında Samsun’da düzenlenen Üniversiteler Arası Dünya Güreş Şampiyonasında derece alan Dünya Şampiyonları Nesrin Baş, Nazan Batır ve Dünya İkincileri Ebru Dağbaşı ve Sıla Aykul’u ağırlayarak hediye takdim etti.

Şampiyonada dereceler elde eden, TOGÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri olan şampiyonların Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu ziyaretlerinde Fakülte Dekanı Prof. Dr. Yavuz Selim Ağaoğlu ve Öğretim Görevlisi Milli Takım Antrenörü Sebati Kaya hazır bulundu.

Şampiyonadan şampiyonluklar ve ikincilikler alan Tokatlı sporcuları tebrik eden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “ Şampiyonada başarılar elde eden dört kardeşimizi belediyemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Onların başarısı bizim yüzümüzde büyük bir sevinç oluşturdu.  Ben kendilerine hem Tokat’ımız hem de ülkemiz için kazandırdıkları madalyalar için teşekkür ediyor, kendilerini tebrik ediyorum” dedi. Ata sporumuz güreşi millet olarak her zaman önemsediklerini ve gurur duyduklarını dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Son yıllarda ata sporumuz güreşte kadınlar kategorisinde de elde edilen başarılar olduğunu takip ediyor ve görüyoruz. Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitemizde okuyan buradaki kardeşlerimizin de böyle bir başarı elde etmesi, bayrağımızı göndere çektirmesi, İstiklal Marşımızı okutması bizi ziyadesiyle gururlandırdı. Biz de onlara her zaman sağlık ve sıhhatle, sakatlıklar yaşamadan nice böyle güzel başarılar diliyoruz. ” diye konuştu.

Açıklamalarının ardından başarı elde sporcular, Milli Takım Antrenörü Üniversite Öğretim Görevlisi Sebati Kaya ve Fakülte Dekanı Prof. Dr. Yavuz Selim Ağaoğlu ile sohbet eden Başkan Eroğlu, dünya şampiyonlukları ve ikincilikleri elde eden sporculara hediye takdim etti. Başkan Eroğlu, ihtiyaç olunan her noktada sporun ve sporcuların yanında olacaklarını dile getirdi.