TOKAT BELEDİYESİ ŞEHİR PARKI TÖRENLE AÇILDI

19.08.2022 Haberler

Tokat Belediyesi Şehir Parkı, AK Parti Genel Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katıldığı törenle açıldı. 

Tokat Belediyesi Şehir Parkı, AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katıldığı törenle açıldı. Mülkiyeti Devlet Su İşlerine ait olan 52 bin metrekare alanın toplam 22 bin metrekarelik belediyeye tahsis edilen kısmında hizmete giren park, yürüyüş ve bisiklet yollarıyla, Hanımlar Kıraathanesi ve kafeteryası ile halka hizmet edecek.

Tokat Belediyesi Şehir Parkı, AK Parti Genel Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katıldığı törenle açıldı. Törende İl Protokolü hazır bulunurken AK Parti’de geçmiş dönemlerde hizmet veren teşkilat mensupları, STK temsilcileri, Tokat Belediyesi çalışanları dahil yoğun bir kalabalık açılışta yer aldı.

Şehir Parkı açılışında Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin ve AK Parti Genel Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş birer konuşma yaptı. Ardından İl Müftüsü Abdullah Pamuklu’nun duasıyla açılış kurdelesi birlikte kesildi.

 HALKIN HİZMETKÂRI OLMAYA GAYRET ETTİK

Açılış töreninde konuşan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Tokat Belediyemiz olarak bizler Tokat'ımıza hizmet üretmeye çalışan, gayret eden, şehrimize ve şehrimizin vizyonuna yaraşan, hizmetlere imza atmaya çalışan gayretle hamdolsun sekiz buçuk yıla yakın zamandır sizlerin hizmetkarı olmaya gayret ettik. AK belediyeler hizmet üreten belediyelerdir. AK belediyeler gönül belediyeciliğini önceleyen belediyelerdir. AK belediye, hizmeti insanın ayağına götüren belediyelerdir. AK belediyeler şehirlerinde güzelliği, şehirlerinde projeleri en üste koyan çalışan, çabalayan  belediyelerdir. Bizlerin örneği Sayın Cumhurbaşkanımızdır” dedi.

 BELEDİYENİN VİZYONU ŞEHRİN VİZYONUDUR

Tokat'ın kimlikli bir şehir olduğunu, tarihiyle, doğasıyla, insanıyla çok eşsiz bir coğrafyada yer aldığına vurgu yapan Başkan Eroğlu, “Bizler şunu biliyoruz ki belediyenin vizyonu şehrin vizyonu, şehrin vizyonu, belediyenin vizyonudur. Şehre baktığınızda insanı görür, insana baktığınızda da şehri görürsünüz. Biz de bu anlamda ta göreve geldiğimiz andan itibaren bizdeki, bizden önceki belediye başkanlarımızın da yaptıklarının üzerine daha bir şeyleri koyarak bu şehri yaşanabilen, insanların mutlu olduğu, kimliğini ortaya çıkarttığımız, tarihiyle, doğasıyla ve modernizesiyle birbirini harmanlamış bir şehir olma anlamında 8 buçuk yıldır azimle, gayretle çalışıyor ve şehrimize güzellikler oluşturmaya gayret ediyoruz” diye konuştu. 

 KENTSEL DÖNÜŞÜM YAKINDA BAŞLIYOR

Tüm bu çalışmaları yaparken ‘sen ben’ demeden oy veren vermeyen diye bir ayrım yapmadan herkese eşit mesafede  hareket ettiklerini ifade eden Eroğlu, son dönemdeki projelerden kısaca bahsetti. Eroğlu, Meydan Projesinin hayata geçirildiğini, ırmak kenarı peyzaj çalışmalarıyla şehre görsellik kattıklarını, kapalı pazar yeri, Sulusokak bölgesindeki tarihi noktalarda yapılan çalışmaları anlattı. Yıl sonuna doğru Kaledibi kentsel dönüşümü projesiyle kentsel dönüşümde de adım atacaklarını belirten Eroğlu, yaklaşık 560 parsel 850 haneyi ilgilendiren dönüşüm çalışmalarının çok kısa sürede başlatılacağını duyurdu.

 1071 PROJEDEN 35’İ TAMAMLANDI

2019 yılında söz verdikleri 1071 projeden şuana kadar 35 projenin tamamlandığını duyuran Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, açılışını AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleştirdikleri Şehir Parkı hakkında kısa bilgi verdi.  Şehir Parkı’nın mülkiyeti Devlet Su İşlerine ait olan 52 bin metrekare alanın toplam 22 bin metrekarelik belediyeye tahsis edilen kısmında hayata geçirildiğini söyleyen Eroğlu, 1 buçuk yıl önce ihalesi yapılarak 1 ay önce projenin tamamlandığını belirtti.

 KEYİFLE GEZİLECEK BİR PARK OLDU

Yürüyüş ve bisiklet yollarıyla, amfi tiyatrolarıyla su havuzuyla içerisinde Hanımlar kıraathanesi ve kafeteryasıyla yine peyzaj alanlarıyla gezerken keyif alınacak bir parkın Tokat’ta halkın hizmetine sunulduğuna dikkat çeken Başkan Eroğlu, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere dönemin bakanı Veysel Eroğlu ve tüm emeği geçen vekillere teşekkür etti.