HARP MALÜLÜ GAZİLER İLE ŞEHİT YAKINLARI İÇİN YENİ HİZMET BİNASI KAZANDIRILDI

16.08.2022 Haberler

Tokat'ımızda muharip gazilerimiz ve şehit yakınları için büyük bir mutluluk yaşandı.

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Tokat Şubesi'nin Hizmet Binası 13 Ağustos Cumartesi günü törenle açıldı.

Tokat'ımızda muharip gazilerimiz ve şehit yakınları için büyük bir mutluluk yaşandı. Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Tokat Şubesi'nin Hizmet Binası 13 Ağustos Cumartesi günü törenle açıldı.

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Tokat Şubesi Hizmet Binası açılışı töreni için Genel Başkan Mustafa Işık ile 32 ildeki şube Başkanları Tokat’a geldiler. Tokat Şube Başkanı İbrahim Güleç ve Yönetim Kurulu Üyeleri 12 Ağustos Cuma günü Tokat’a gelen konuklara ev sahipliği yaptılar.

Tokat Şube Başkanı gazi İbrahim Güleç, Genel Başkanı Mustafa Işık ve 32 ildeki Şube Başkanlarını Tokat'ta buluşturan açılış için gazetemize bir açıklamada bulundu. Tokat Şehitliği ziyareti ve Tokat gezisinin da olacağı buluşma için Tokat’a gelen konuklara “hoş geldiniz” derken, böylesi güzel bir hizmet binasını kendilerine kazandıran Tokat protokolüne teşekkürlerini dile getirdi. Genel Başkan Mustafa Işık da hissiyatını dile getirirken “1915 yılında kurulmuş, Türkiye’nin en köklü derneklerinden biri olan derneğimizin 32 şubesinden 100’e yakın gazi ve şehit yakınımızla birlikte Tokat’tayız. Şehit aileleri ve gazilerimize ne yapsak azdır denilirken, bu söylemlerin sözde kalmadığı bir şehirde hizmet binası kazandırılmasından ötürü mutluyuz, gururluyuz. Daha iyi hizmetler verebilmek için bütün gayreti göstereceğiz. Emeği geçen Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, Milletvekilimiz, herkese teşekkür ederiz.” dedi.

13 Ağustos Cumartesi günü tören öncesi Tokat Şehitliğinde dua edildi ve sonrasında 600 Evler Mahallesindeki hizmet binasının açılış törenine geçildi. Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Garnizon Komutanı Albay Hüseyin Çoban, Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, İl Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Bahri Bostancı, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, Defterdar Aliaddin Karpınar, siyasi parti, sivil inisiyatif ve sivil toplum örgütü temsilcileri bu güzel günde gaziler ve şehit yakınlarının mutluluklarını paylaştılar.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu; “Vatanımız, bayrağımız için canlarını feda eden bütün şehitlerimizin, gazilerimizin aileleri bizlere emanet. Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan hizmet binamız hayırlı olsun.” dedi.