BAŞKAN EYÜP EROĞLU: “MAKAM ODAMIZ VATANDAŞIMIZIN YANI, ESNAFLARIMIZIN DÜKKÂNIDIR”

28.06.2022 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Meydan bölgesinde esnaf ziyareti yaparak, esnafların ve vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.

Tokat Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Hacı uğurlama programına katılarak güne başlayan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, hacı uğurlama programının ardından Terminal esnafını ziyaret etti. Tokat esnafının şehrin can damarlarına her zaman kan olduğunu söyleyen Başkan Eroğlu, otobüs firması sahipleri ve çalışanlarıyla görüşerek, seyahat edecek yolculara, kazasız belasız hayırlı yolculuklar diledi.

“TOKAT TARİH BOYUNCA, TİCARET, TARIM VE KÜLTÜR ŞEHRİ OLMUŞTUR”

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, esnaf ve vatandaşların talep ve önerilerini sahada dinlemeyi sürdürüyor. Halkla iç içe olan ve halkın isteklerini birinci ağızdan dinlemeye devam eden Başkan Eroğlu, Meydan bölgesindeki esnafları ve vatandaşları ziyaret etti.

İlk olarak Meydan Cami bölgesindeki esnafları ziyaret eden Başkan Eroğlu, belde ve köy otobüslerinin hareket saatini bekleyen vatandaşlarla çay içerek, hasbihal etti.

Başkan Eroğlu; “Bizim yerimiz sokakta, sahada, gece-gündüz her daim milletimizin yanında olmaktır. Göreve geldiğimiz günden itibaren gönül belediyeciliği düsturu ile halkımızla yan yana olmaya, esnaflarımızın istek ve taleplerini yerine getirmeye, makam odamızı sahaya taşımaya devam ediyoruz.

Tokat, tarih boyunca her zaman en önemli ticaret, tarım ve kültür merkezlerinden biri olmuştur. Bunun için birçok neden düşünebiliriz. Yüzyıllarca yıllık varlıkları, babadan oğula mesleki kültürleri, yepyeni girişimcileri, bitmek bilmez emekleri ve çalışkanlıklarıyla Tokat esnafı bu şehrin damarlarına her zaman kan oldu. Onlarla birlikte olup, hasbihal etmek, dertleriyle dertlenmek, istek ve taleplerini, şehrimize dair düşüncelerini dinlemek, çözüm üretmek bizim için gururdur. Şehrimizin ekonomisine katkı sağlayan, istihdamını artıran bütün esnaflarımıza hayırlı işler, bol ve bereketli kazançlar diliyorum.

Görevde olduğumuz sürece, esnafımızın hak ve hukukunu gözeten bir yönetim anlayışıyla, işine iş, aşına aş katmaya devam edeceğiz. Dün olduğu gibi bugün de yarın da halkımızla, esnafımızla iç içe olacağız” dedi.