TARİHİ SULUSOKAK’TA DUALARLA İFTAR YAPTILAR

18.04.2022 Haberler

Tokat Belediyesi Mahalle İftarı’nın bu yıl ilki Erenler mahallesinde düzenlendi. 

Tarihi Sulusokak’ta kurulan dev sofrada vatandaşlar dualar eşliğinde iftar yaptı. İftara; AK Parti Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Erenler Mahallesi iftar programında konuşan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “İftarlarımızın coşkusu bir başka güzel. İlk mahalle iftarımız için Erenler Mahallesi'nde hemşerilerimizle birlikteyiz. İftarımıza sponsor olan Tokatlı iş insanı Gazi Alpay'a teşekkür ederim. Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri kabul ve makbul eylesin” dedi.

Ardından konuşan Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt ise ramazan ayının mübarek olmasını temenni ederek vatandaşların bayramlarını şimdiden kutlayarak sözlerine başladı. Başkan Eroğlu’na şükranlarını sunarak sözlerine devam eden Beyazıt,  Halit sokakta oturduğunu ve komşu olduklarını belirterek komşuları ile birlikte iftar yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Beyazıt, “Ramazanlar, barışmanın, kardeşliğin, güzelliğin, sevginin, hoşgörünün günleridir, aylarıdır. Onun için nice güzel ramazanlarda pandemiden uzak nice ramazanlarda buluşmak üzere” dedi.

Konuşmaların ardından Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu iftar duası yaptı. Dualar eşliğinde vatandaşlar tarihi Sulusokak’ta oruçlarını açtı.

Milletvekili Yusuf Beyazıt, beraberinde Tokat Belediye Başkanı  Eyüp Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Cüneyt Aldemir ve Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk ile birlikte şehit Aydoğan Aydın erkek öğrenci yurdundaki öğrencilerle birlikte sahur yaptı.