TOKAT BELEDİYESİ İFTAR ÇADIRI DOLDU, TAŞTI

04.04.2022 Haberler

Tokat Belediyesi İftar Çadırında aynı anda 2500 kişi iftar etti.

11 ayın sultanı Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Tokat Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırında yoğun bir katılımla ilk iftar heyecanı yaşandı. Tokatlılar Ramazan'ın manevi iklimini aynı sofrada paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Binlerce Tokatlı, Tokat Belediyesi’nin organizasyonuyla Kanal Tokat kenarı Hıdırlık Köprüsü yanında düzenlenen iftarda pandeminin ardından ilk defa birlikte iftar yapmanın ayrıcalığını yaşadı, iftar çadırı yoğun ilgi gördü. Çadırın önündeki sıra metrelerce uzadı. Yemeklerini alan bazı vatandaşlar kurulan çadırda iftar saatini beklerken bazı vatandaşlar da ısınan havayı fırsat bilip kendisini yeşil alanlara attı.

“BU YIL RAMAZAN’I HAKETTİĞİ GİBİ YAŞAYACAĞIZ”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ilk iftarı vatandaşlarla birlikte yaptı. İftar saatinden önce hazırlanan sahneye çıkarak konukları selamlayan Başkan Eroğlu, “Başı rahmet, ortası mağfiret sonu kurtuluş olan bir Ramazan-ı şerife daha kavuştuk. Tüm İslam âlemine, ülkemize, şehrimize hayırlar, güzellikler getirmesini temenni ediyorum. Bugün ramazanın birinci günü. Bugün birlikte iftar edeceğiz, aynı sofralarda, aynı çorbaya kaşık atacağız. Rabbim tüm oruçlarımızı makbul eylesin. İki yıl bir pandemi süreci yaşadık. Haliyle bu iki yılda eski ramazanlar gibi bir ramazan yaşayamamıştık. İki yıldır iftar çadırımız da yoktu. Şimdiyse başta iftar çadırımız olmak üzere, iftar sonrasında yapacağımız programlarla bu ramazanı daha heyecanlı, daha samimi ve daha güzel geçirmeyi arzu ediyoruz. İftar çadırımız ramazanın son gününe kadar faaliyet gösterecek. Ben de fırsat buldukça siz değerli kardeşlerimizle burada beraber iftar açmaya gayret edeceğim. İnşallah rabbim bizlere ramazanı ihya edip, bayrama kavuşmayı nasip etsin” dedi.

Başkan Eroğlu’nun selamlama konuşmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Top sesleri ve ezanın okunmasıyla birlikte de ilk oruçlar hep beraber açıldı. İftar çadırında belediyenin organizasyonu ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla düzenlenen iftarlar ve çeşitli etkinlikler ramazan ayı boyunca devam edecek.