TOKATLI KADINLAR HEM ÖĞRENİYOR, HEM DE AİLE BÜTÇESİNE KATKIDA BULUNUYOR

17.01.2022 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun sosyal ve kültürel projeleri arasında yer alan Mahalle Konakları’nda hanımlara yönelik kurslar devam ediyor.

Tokat Belediyesi Karşıyaka Mahalle Konağı’nda devam eden kurslara katılan kursiyerler bir yandan kendilerini geliştirirken bir yandan da ürettiklerini satarak aile bütçesine katkı sağlıyorlar. Karşıyaka Mahalle Konağı’nda beş ayrı kursta yaklaşık 135 kursiyer eğitim görüyor. Hafta içi ve hafta sonu düzenlenen dikiş nakış, iğne oyası ve el nakışlarına hanımlar yoğun ilgi gösteriyor.

Yarı yıl (Sömestr) tatilinden sonra kurs sayılarının daha da artacağını belirten Karşıyaka Mahalle Konağı Müdiresi Ayşe Çakır, kayıtların Tokmek sistemi üzerinden online olarak devam ettiğini belirtti.

Tokat Belediyesi Karşıyaka Mahalle Konağı kursiyerlerinden Figen İşlek; “Burada bir aile gibiyiz. Çok memnunuz, bize böylesine güzel bir imkân sundukları için Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kursiyer Kevser Yıldız ise, tüm Tokatlı hanımların bu imkândan yararlanması için Mahalle Konaklarının sayısının artmasını istediğini belirterek, “Burada hem öğreniyor hem de aile bütçemize katkı sağlıyoruz. Hocalarımız bizlerle çok iyi şekilde ilgileniyor, çok kısa sürede el nakışına dair birçok teknik öğrendim. Bunu evimde de devam ettiriyor ve kendimce yeni ürünler üretiyorum. Sipariş alıyor ve satış yapıyorum. Tokat’ımızın el sanatlarını geleceğe aktarmak için güzel etkinlikler yapılıyor. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim” dedi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şehrin iki ayrı noktasında Mahalle Konaklarının hizmet vermeye devam ettiğini belirterek; “Hanım kardeşlerimiz büyük emeklerle bu kurslarımızda muhteşem sonuçlar elde ediyorlar. Kursiyerlerimiz buradan öğrendiği bilgilerle işlerini kurabiliyorlar. Gerek Mahalle Konaklarımızda gerekse Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerimizde kurs kayıtlarımız devam ediyor. Tüm hanım kardeşlerimizi, kıymetli annelerimizi bu merkezlerimize bekliyor, tüm kursiyerlerimize ve yoğun ilgi gösteren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.