KESİŞME; İYİ Kİ VARSIN EREN FİLMİNE YOĞUN İLGİ

13.01.2022 Haberler

"Kesişme; İyi ki Varsın Eren" filmi Tokat’ta izleyiciyle buluştu. Tokatlılar filmi duygu dolu gözlerle izledi.

11 Ağustos 2017'de Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateşle şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün hayatını anlatan “KESİŞME-İYİKİ VARSIN EREN” filminin gösterimi Tokat Hüseyin Akbaş Spor Salonunda yapıldı.

Eren Bülbül'ün doğum günü de olan 1 Ocak'ta Türkiye'nin yanı sıra Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika, İngiltere, Azerbaycan, Norveç ve Danimarka'da da vizyona giren "Kesişme; İyi ki Varsın Eren" filmi, kentteki sinema salonlarında izleyicilerle buluştu.

FİLM İZLERKEN DUYGU DOLU ANLAR YAŞADILAR

Yokluk içinde yaşam mücadelesi veren ancak devletine her daim sahip çıkmış, gerekirse canını vermiş Anadolu evlatlarının dillere destan hikâyesini konu alan film Tokat’ta Hüseyin Akbaş Spor Salonun’da yüzlerce Tokatlının katılımı ile izlendi. Tokat Belediyesinin organizasyonunda gerçekleşen film izleme etkinliğinde aileler çocukları ile birlikte Eren’in hikâyesini izledi. Film boyunca salonda duygusal anlar yaşandı.

“BAYRAĞIMIZ SONSUZA KADAR BU TOPRAKLARDA DALGALANACAK”

Filmi hemşerileri ile birlikte salonda izleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu film, “Düzenlediğimiz sinema etkinliğinde, Tokatlı hemşehrilerimiz ile birlikte “Kesişme İyi ki varsın Eren” filmini seyrettik ve çok beğendik. Bu vesile ile başta Eren kardeşimiz olmak üzere bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum. Bu bayrağın sonsuza kadar bu topraklarda dalgalanmasını niyaz ediyorum. Organizasyonumuza katılımlarından dolayı hemşehrilerimize teşekkür ederim” dedi.

FİLMİN YAPIMCISI HEMŞEHRİMİZ MUSTAFA USLU

Yapımcılığını Mustafa Uslu, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu'nun üstlendiği, İsmail Hacıoğlu, Rahman Beşel, Alayça Öztürk, Mutlunur Lafçı ve Emir Çiçek'in başrolleri paylaştığı filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu yaptı.

Senaryosunu Mert Dikmen, Alper Uyar ve Özer Feyzioğlu'nun kaleme aldığı filmde, iki şehidin hayat hikâyesi, çalışkan, fedakar ve sevgi yüklü insanların yaşamlarından kesitlerle beyaz perdeye yansıtıldı.

Zileli hemşehrimiz Ünlü Yapımcı Mustafa Uslu, ilk gösterimde "Kesişme: İyi ki varsın Eren" filminin hakikati olduğu gibi gösteren bir yapım olduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetmişti:

"Filmi gerçek mekânlarında çektik. Bu film çekilirken her gün ekip Eren’in mezarının önünden geçti. Bizim için bir filmden öteydi. İnşallah şehitlerimize yakışır güzel bir film olmuştur."