HANIMELİ EL ÜRÜNLERİ SATIŞ MERKEZİ KADINLARIN KAZANÇ KAPISI OLMAYA DEVAM EDİYOR

01.10.2021 Haberler

Tokat Belediyesi Hanımeli El Ürünleri Satış Merkezi üç yılı aşkın zamandır Tokatlı hanımlara hizmet vermeye devam ediyor.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tarafından 2018 Yılında hazırlanarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Tokatlı hanımlara armağan ettiği Hanımeli El Ürünleri Satış Merkezi, Tokatlı kadınların kazanç kapısı oldu.

Üç yılı aşkın bir süredir Hüdayi Sayıbaş Yeraltı Çarşısı’nda kesintisiz olarak faaliyetine devam eden Hanımeli El Ürünleri Satış Merkezi’nde Tokatlı hanımlar, gerek evlerinde gerekse Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinde ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri pazarlama ve satış imkânı buluyorlar.

Çeyiz ürünlerinden ev tekstiline, gıda ürünlerinden el sanatlarına yönelik ürünlerin satışa sunulduğu Merkez’de, hanımlar kazanç elde ederek ev bütçelerine katkı sağlıyorlar.

Ürünlerin fiyatları üretici hanımlar tarafından belirlendikten sonra etiket çalışması yapılarak mağazadaki yerini alıyor. Sergilenen ürünlerin satışı yapıldıktan sonra ilgili üreticiye bilgi verilerek ücreti kendisine bizzat teslim ediliyor.

GLUTENSİZ ÜRÜNLERİN YENİ ADRESİ

Hanımeli El Ürünleri Satış Merkezi’nde Çölyak hastaları ve glüten hassasiyeti olanlar için glutensiz ürünlerde satışa sunuluyor. Glutensiz ürünlere ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla açılan stantta; un, irmik, bulgur ve makarna gibi birçok ürün yer alıyor.