GIDA, TARIM, HAYVANCILIK VE YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI KAPILARINI AÇTI

29.09.2021 Haberler

Tokat Belediyesi kapalı pazar yerinde bu yıl 9.’su düzenlenen Tokat Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı törenle yapıldı. Fuarın açılışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) denetiminde düzenlenen fuar, Türkiye'nin farklı yerlerinden firma ve ziyaretçiyi Tokat'ta buluşturdu. 

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, OSB’nin olduğu alanda bir lojistik merkezin kente kazandırılması ile tarım potansiyelinin 5-10 kat daha artmasını beklediklerini dile getirdi. 

10 Bin metrekare kapalı alanda yaklaşık 250 standın yer aldığını belirten Başkan Eroğlu, 27 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında ziyaret edilebileceğini söyledi. Tokat’ın devam eden projelerle tarım ve hayvancılık alanda büyüyen bir şehir olacağını ifade eden Başkan Eroğlu, “Bunun yanında bizler gerek belediyemiz gerekse paydaş kuruluşlarla ilimizin kültürünü, tarihini kadim medeniyetini ortaya çıkartma noktasındaki çalışmalarımızla geçmişi ihya ederken geleceği de inşa ederken bu şehri Türkiye’nin en önemli 20 büyükşehri noktasına getirmenin gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen Vali Ozan Balcı, kentte devam eden projeleri dile getirdi. Tokat’ın doğa, tarihi ve kültürel potansiyelinin yanı sıra fedakâr, vatanperver, çalışkan insan yapısına sahip olduğunu belirterek, “Büyük bir uyum birliktelik ve beraberlikle Tokat’ın aslında geleceğini dizayn ediyoruz. Gelecek kuşaklar için şehri hazırlıyoruz. Tokat’ın tarımsal sanayide önü açık” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından bal üreticilerine yönelik yapılan yarışmada dereceye girenlere kupaları takdim edildi. Ödül törenin ardından dualarla kurdele kesilerek fuarın açılışı yapıldı. Farklı firma temsilciliğinin tarımsal teknolojilerle ilgili tüm yeniliklerini sergilendiği fuarda, yöresel ürünler vatandaşın beğenisine sunuldu. Fuarda ayrıca görücüye çıkan 3 metre uzunluğundaki Suzi isimli piton yılanı dikkatleri çekti.