TOKAT BELEDİYESİ’NİN YOL HAMLESİ DEVAM EDİYOR

24.09.2021 Haberler

Tokat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda Tokat’ta ulaşım rahatlıyor.

Tokat Belediyesi, bir yandan Tokat’ı geleceğe taşıyacak yeni ulaşım yolları oluştururken bir yandan da mevcut yolların bakım ve asfalt işlerini de yaparak şehrin ulaşım sorununa köklü çözümler üretiyor.

Altyapısı yenilenen ve mevcut durumda deforme olmuş yollarda asfalt çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yeşilırmak Mahallesi Sıtkı Ulaşoğlu Caddesi 4024. Sokakta; içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları baştan sona yenilendi. Altyapı çalışmalarının tamamlanması ile ekipler asfalt çalışmalarını tamamlayarak, yolu trafiğe açtılar.

Şehrin dört bir yanında devam eden altyapı ve yol çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, mevsim şartlarının el verdiği sürece asfalt ve altyapı çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Tokat Belediyesi olarak yeni yol, altyapı ve asfalt konusunda ciddi çalışmalarımızı bu yıl da gerçekleştirdik. İnsanlarımızın ulaşımını kolaylaştırmak, trafiği rahatlatmak amacıyla Tokat’ımızın birçok bölgesinde asfalt, kaldırım ve parke yol çalışmalarımızı tamamladık. Bugün de ekiplerimiz, Yeşilırmak Mahallesi Sıtkı Ulaşoğlu Caddesi’nde asfalt serimini tamamladılar.

4024. Sokağımızın altyapısını baştan sona yeniledik. İçme suyu başta olmak üzere, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarımızı yeniledik. Daha sonra zemin dolgu malzemesi ile zeminde oluşabilecek tüm olumsuzlukları gidererek asfaltını yaptık. Dün akşam itibariyle asfalt serimimiz tamamlandı. Bu sabahta yolumuzu trafiğe açtık. Ekiplerimize teşekkür ediyor, şehrimize, bölge sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum.”