TOKAT’IN EVLATLARI AHDE VEFA GECELERİ

06.09.2021 Haberler

Tokatlı Sanatçı Birgül Mutlubaş Halk Konserleri Programının ilkine konuk oldu.

Tokat Belediyesi'nin organize ettiği “'Tokat'ın Evlatları Ahde Vefa Geceleri” programı Tokatlı Sanatçı Birgül Mutlubaş’ın Kanal Tokat kenarında verdiği konserle başladı. Programın sunuculuğunu yapan Mahmut Hasgül açılış sunumunda, günümüzde yaşanan değişim ve gelişimlerle Tokat'ın adından sıklıkla bahsedildiğini kaydederek, "Tokat'ın evlatları nereye giderse gitsin bir şekilde Tokat'ın adından bahsediyor ya da bahsettiriyor. Bu anlamda Tokat sadece coğrafya olarak değil halkıyla da gurur veren bir şehir. Tokat Belediyesi de ülkenin her yerine yayılmış kendi evlatlarına vefa olarak böyle bir programı yapmaya karar verdi" dedi.

Küçüklüğünden beri müzikle iç içe olan; Mısır, Kosova gibi ülkelerde Türkiye adına konserler veren ve İstanbul'da 4 koronun şefliğini ve yönetmenliğini yapmakta olan Sanatçı Birgül Mutlubaş, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziğinin sevilen parçalarını seslendirdi. Kendisini davet ettikleri için teşekkür eden sanatçı Mutlubaş, "Memleketimde konser vermek beni çok heyecanlandırıyor. Karşınızda olmaktan onur duyuyorum" dedi.

Sanatçı Mutlubaş'a hediye takdim etmek için sahneye gelen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 'Burası Muştur, yolu yokuştur' türküsüne eşlik etti. Daha sonra Tokatlılar Mutlubaş'ın seslendirdiği eserlere hep bir ağızdan eşlik etti.