TOKAT BELEDİYESİ’NDEN ÇEKİLİŞLİ BİSİKLET TURU

06.09.2021 Haberler

Tokat Belediyesi “Bisiklet Turu” düzenledi. 

Bisiklet tutkunlarıyla pedal çeviren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, turun ardından çekilişle 10 kişiye bisiklet dağıttı. Başkan Eroğlu bisiklet turlarını geleneksel hale getireceklerini belirterek Ekim ayında da yapılacağının sözünü verdi.

Mehmet Akif Ersoy lisesi önünde toplanan pedal tutkunları, Hıdırlık Sosyal Tesislerine kadar bisiklet sürdü. Bisiklet Turu'na Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk ve çok sayıda bisiklet tutkunu katıldı. Turun ardından Hıdırlık Sosyal Tesisleri önünde gerçekleştirilen programda çekiliş yapıldı. Çekilişle 10 kişiye bisiklet hediye edildi. Çekilişte ilk kuraları Cüneyt Aldemir, Eyüp Eroğlu ve Erol Duyum çekti.

BAŞKAN EROĞLU: DEVAMI GELECEK

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "İyi ki varsınız. İyi ki bu güzel şehirde hep beraberce bu havayı teneffüs ediyoruz. İnşallah daha nice güzel programlarda rabbim hepimizi bir ve beraber eylesin. 'Haydi Bisiklet Turuna' diye birkaç gün önce duyurularımızı yaptığımızda sizlerin pedal çevirmeye hazırlandığınızı biliyordum. İyi ki bu bisiklet turunu yapmışız. Bu programları daha sık yapmalıyız. İnşallah bu etkinliği her ay yapalım diye düşünüyoruz. Belki kışın yapamayız ama Ekim'de yaparız" diye konuştu. Yine bisiklet çekilişi sözü veren Başkan Eroğlu, Bisiklet Turu sonrası kura ile 5 kişiye hediye edilecek bisiklet sayısını ise 10'a çıkarttı.

HEM SPOR HEM SOSYAL AKTİVİTE

Çocukluk yıllarında sürekli bisiklet sürdüğünü anlatan ve Bisiklet Turu'nun kendisine de nostalji yaşattığını anlatan Başkan Eroğlu, en son lise yıllarında kullandığını anlattı. Eroğlu, "Bisiklet sürmek hem spor, hem sağlığa faydalı hem sosyal bir aktivite. Hem de bizi beraber kılan bir etkinlik oldu. Katıldığınız için teşekkür ediyorum. Her şey sizin için" dedi.

AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir de bisiklet sürmenin sağlıklı bir aktivite olduğunu belirterek bisiklet sürmekten keyif aldığını anlattı. Aldemir, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.