TOKAT’TA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUSU

31.08.2021 Haberler

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıl dönümü tüm ülkede olduğu gibi Tokat'ta da gurur ve coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen törende Tokat Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı, çelenklerini Atatürk Anıtı'na sundu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu. Kutlamalar kapsamında Valilik Makamında gerçekleştirilen tebrikat töreninde Vali Vekili Remzi Oğuz Yılmaz, Garnizon Komutan Vekili Mesut Demiray ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Valilik makamında kutlamaları kabul etti.

Cumhuriyet Meydanında devam eden törende il protokolü, askeri birlikler, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşların bayramları kutlandı. Törende, Piyade Teğmen Teyfik Burak Yaşar günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tebrik mesajının okunduğu kutlamalarda öğrenciler tarafından Zafer Bayramı temalı şiirler seslendirildi. Ayrıca Tokat Valiliği'nin Kitap Tokat projesi kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalarda derece alan öğrencilere hediyeler takdim edildi. Büyük destanın 99.yılı geçiş töreni ile son buldu.

Tören geçişinde 60 metre uzunluğundaki Türk Bayrağını askerler öğrenciler ile birlikte taşıdı. Kutlamalar akşam Fener Alayı ile devam etti. GOP Stadyumu önünde başlayan etkinlik Cumhuriyet Meydanında sona erdi. Zafer Bayramı kutlamalarını genç yaşlı birçok vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla izledi. Törende Tokat Milletvekilleri Av. Mustafa Arslan, Kadim Durmaz da hazır bulundu.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında akşam fener alayı etkinliği düzenlendi.
Gaziosmanpaşa Stadyumu önünde başlayan fener alayına vatandaşlar ellerinde meşalelerle katıldı. Off-road pilotları araçları ile fener alayının en ön sırasında yer aldı. Tokat Belediyesi bando ekibi eşliğinde vatandaşlar yürüyüş yaptı. 60 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı ile yapılan yürüyüş Cumhuriyet Meydanında son buldu.