BAŞKAN EROĞLU’NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

27.08.2021 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, mübarek kanları ve canları ile bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum” dedi.

Türk Milletinin; 950 yıl önce Malazgirt Zaferi ile Anadolu'yu yurt edindiğini, 99 yıl önce de İstiklal Savaşı ile bu toprakların ebediyen yurt olarak kalacağını tüm dünyaya ilan ettiğini vurgulayan Başkan Eroğlu, 1071'de Selçuklu Hükümdarı Alparslan önderliğinde Malazgirt Zaferi ile şanlı yürüyüşü başlatan Türk Milletinin, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde elde ettiği büyük zaferle taçlandırdığını belirtti.

Başkan Eroğlu, mesajında şu cümlelere yer verdi:

“Milletimiz, 30 Ağustos’ta alnının akıyla vatan mücadelesinden zafer ile çıkarak, bağımsızlığımızdan asla taviz vermeyeceğimizi bütün dünyaya göstermiştir. 

30 Ağustos Zaferini yaşatan Milli Ruh günümüzde de devam ediyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir” sözü, Tük Milletinin binlerce yıllık tarihini ve bağlı olduğu değerleri en özlü biçimde bizlere anlatmaktadır. 15 Temmuz’da da aynı milli ruhla ülkemizin bütünlüğünü muhafaza ettik. Hiçbir güç, Türk Milletinin birlik ve beraberliğini bozamayacak.

Dünden aldığımız ilhamla, gelecekte daha huzurlu ve güçlü olacağımıza yönelik inancımızı hiçbir zaman kaybetmemiz gerekmektedir. 

Bu büyük zaferin kazanılmasında başta Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Milletimize eşsiz zaferler kazandıran, tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyor, Silahlı Kuvvetlerimizin, Milletimizin ve tüm Tokatlıların Zafer Bayramını kutluyorum.”