TOKAT’A E-SPOR MERKEZİ MÜJDESİ

27.08.2021 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun destekleriyle Tokat’ta başlayan E-Spor Turnuvası, Gaziosmanpaşa Stadyumunda düzenlenen final müsabakaları ile sona erdi.

Tokat Belediyesi tarafından “Tokat için E-Spor” sloganıyla başlatılan 30 Bin TL ödüllü E-Spor Turnuvası finali sona erdi. 47 takım, 250 oyuncu ve yaklaşık Bin kişilik katılımla düzenlenen E-Spor turnuvasında; CS:GO, Valorant, Lol ve FİFA olmak üzere toplam 4 oyun üzerinden turnuva düzenlendi.

Gaziosmanpaşa Stadyumunda büyük bir katılımla düzenlenen E-Spor Final müsabakalarında açılış konuşması yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat’a E-Spor Merkezi kazandıracaklarının müjdesini verdi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada; “Gaziosmanpaşa Stadyumunda Final heyecanı yaşayan tüm katılımcılarımıza, gençlerimize başarılar dilerim. Tokat İçin E-Spor Final müsabakalarımızı gençlerimize söz verdiğimiz gibi büyük bir organizasyonla gerçekleştirdik.

Tokat’taki genç kardeşlerimizle yaptığımız görüşmelerle onların istek ve talepleri doğrultusunda dijital platformdaki E-Spor müsabakalarını turnuva haline getirerek duyurumuzu yaptık. 47 takım, 250 oyuncunun kaydolduğu ve 950 katılımcının olduğu güzel bir turnuvamızın finalini tamamladık. 8 Takımımız finale kaldı ve Tokat için güzel bir E-Spor turnuvası oldu. Sadece Tokat ikametgâhlı veya burada üniversite okuyan gençlerimizin katılabildiği turnuvamıza 14-30 yaş aralığındaki tüm gençlerimizin katılmasını sağladık. Turnuvamız dünya çapında çok sık oynanan CS:GO, Valorant, LOL ve FİFA olmak üzere 4 oyun üzerinden yapıldı. Bu güzel ve heyecanlı turnuva, bizler için yeni turnuvaların kapılarını araladı.

“TÜM PROJELERİMİZDE GENÇLERİMİZİN DÜŞÜNCELERİNİ ALIYORUZ”

Gençler; bizim kıymetlimiz, geleceğimizdir. Ülkemiz bu güzel gençliğin omuzlarında yükselecek. Gençlerimiz bizlere her daim güç vermiştir. Yapacağımız tüm çalışmalarda gençlerimizin düşüncelerini önemsiyor ve bunu her zaman kendimize soruyoruz. Gençlerimizden alacağımız enerji bizleri daha ileriye taşıyacak, güç ve moral katacaktır. Gençlerimizi seviyor ve her daim önemsiyoruz.

7,5 yıldır Tokat’ta Belediye Başkanlığı yapan gençlerin bir abileri olarak gençlerimize yönelik 19 adet faaliyet ve proje geliştirmişiz. Şehir Tiyatromuz, Gençlik Merkezimiz, Futbol Turnuvalarımız, Tokat’ımızı tanıtmak amacıyla Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen 900 gencimizi 3 gün süren proje dahilinde ilimizde misafir ettik. Huzurevi, Köy Okulları ziyaretlerimizi gençlerimizle gerçekleştirdik. Yaşanabilir bir çevre için el ele diyerek fidanlar dikerek, çevre temizliğimizi birlikte gerçekleştirdik. Gençlik kampları, Spor Komplekslerimizde gençlerimizle birlikte birçok projeye imza attık.

Gençlerimizi merkez alarak projelerimizi üretmeye devam edeceğiz. Tokat’ta toplam 35 okulumuzda Voleybol ve Basketbol sahalarını yapıyoruz. Yine 5 ayrı spor kompleksinin startını vereceğiz. 8 ayrı bölgede sentetik çim sahalarımızı gençlerimizin hizmetine sunduk. Şehrimizin iki ayrı bölgesinde yer alan spor komplekslerimizi ve iki ayrı yüzme havuzumuzu gençlerimizin hizmetine sunduk.

Kıymetli gençlerimiz, başka vatan, başka bayrak, başka Türkiye yok. Hepimiz burada bütün farklılıklarımıza rağmen birlikte ve beraberce yaşamaya devam edeceğiz. Bu ülkenin fertlerini, ilimde kültürde, sanatta, sporda her alanda göndere Türk Bayrağını çekerek daha güçlü olacağız. Yarının büyükleri, yöneticileri gençlerimiz olacak. Ne zaman bir ihtiyacınız olursa Eyüp Eroğlu abiniz sizlerin yanında olacak ve beraber çok güzel işlere imza atacağız. Final turnuvamıza iştirak eden tüm gençlerimize teşekkür ediyor, tüm takımlarımızı tebrik ediyorum.

TOKAT’A E-SPOR MERKEZİ KAZANDIRACAĞIZ

Bu güzel katılım bizlere şunu gösterdi ki, bu turnuvaların geleneksel hale gelerek devam etmesini sağlayacağız. Tokat'ımıza, gençlerimize E-Spor Merkezi kazandıracağız. Profesyonel ve güçlü bir E-Spor Merkezi kazandırmanın sözünü veriyoruz. Gençlerimize, Tokat’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Başkan Eroğlu, final turnuvası sonucunda başarı elde eden takımlara ve oyunculara ödüllerini takdim ederek, tebrik etti.

Turnuva sonuçları ve kazanan takımlar:

CS:GO birincisi MadHouse-MH takımı

CS:GO ikincisi Eternal CSGO takımı

Valorant birincisi Forza Espor- FRZ

Valorant ikincisi The Void

LOL birincisi Kim Ne Daddy-KND

LOL ikincisi ManaPotunuTersTut-MPTT

FİFA birincisi Ali Kaan –AK

FİFA ikincisi Polatlıgil