ERENLER MAHALLESİ ÇOCUK PARKI YENİDEN ÇOCUKLARIN HİZMETİNDE

20.10.2020 Haberler

Geçtiğimiz günlerde çıkan yangın sonucu tamamen yanarak kullanılamaz hale gelen Erenler Mahallesi Çocuk Parkı yeniden inşa edilerek, çocukların hizmetine açıldı.

Tokat Belediyesi tarafından yaklaşık üç ay önce yapımı başlanan ve Eylül ayı itibariyle hizmete sunulan 3 Bin metrekarelik alanda yer alan Erenler Mahallesi Çocuk Parkı, 7 Ekim’de çıkış sebebi belli olmayan yangın sonucu tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun talimatları ile hızlı bir şekilde yeniden baştan sona yapılan çocuk parkı 19 Ekim tarihinde çocukların ve mahalle halkının hizmetine sunuldu.

Erenler Mahallesi Çocuk Parkı’nı basın mensuplarıyla birlikte yerinde incelemeye giden Başkan Eroğlu’nu çocuklar karşıladı. Çocukların istek ve taleplerinin her şeyin önünde olduğunu belirten Başkan Eroğlu şunları söyledi:

“Erenler Mahalle Parkımız çok önceleri yine park olmakla birlikte park haline getirilmemiş metruk bir alandı. Mahalle sakinlerimizin, çocuklarımızın isteği üzerine üç ay önce bu alanın park haline getirilmesi için ciddi bir çalışma başlatmıştık. Çocuklar bizim çiçeklerimiz, onların talebine duyarsız kalmayarak, yüzlerini güldürmek amacıyla çalışmamızı başlatmıştık. Etrafını ihata içerisine alarak, ışıklandırmalarımızı, yeşil alanlarımızı oluşturarak, çocuk oyun gruplarımızla, sahalarımızla, banklarımızla Eylül ayı gibi hizmete sunmuştuk. 7 Ekim tarihinde neden kaynaklandığı henüz tespit edilemeyen ne yazık ki üzücü bir olayla parkımızdaki oyun grupları, çocuk sahalarımız, kavuçuk malzemelerimiz yandı. İtfaiyemiz hızla müdahale etse dahi parkımızı kurtaramadık. O gün çocuklarımızın yüzündeki hüzne bizzat şahit olduk ve onlara bu parkı yeniden hızlı bir şekilde yaparak kazandıracağımızın sözünü verdik. Çocuklarımız için varız, onlar üzülmesinler, eskisinden daha güzel bir parkı hızlıca yeniden yaparak çocuklarımıza kazandırdık. Çocuklarımızın yüzünde oluşturacağımız gülümseme, sevinçlerin en güzelidir. Bizler de bunu yapmaya çalıştık ve bu parkımızı çocuklarımıza emanet ediyoruz. Onlar artık sahip çıkacaklar ve onlara güveniyoruz.

Parkımız 3 Bin metrekarelik bir alanda yer alıyor. Basket potalarımız kuruldu, zeminimizi kauçuk kaplama yaptık. Ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmalarımız devam ediyor. Yeşil alanları ve yürüyüş yolları ile mahallemize, çocuklarımıza nefes alacakları bir alan sunuyoruz. Parkımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Basın açıklamasının ardından Başkan Eroğlu, çocuklarla tek tek görüşerek onlara çeşitli hediyeler takdim etti ve derslerinde başarılar diledi.