GAZİOSMANPAŞA BULVARI ASFALTLANIYOR

17.10.2020 Haberler

Tokat şehir merkezinden geçen 6 Km’lik yolun yıpranması, deforme olması nedeniyle Tokat Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü işbirliğiyle asfaltlama çalışması başlatıldı.

Gaziosmanpaşa Bulvarı ile Geyras Mahallesi arasında kalan şehrin ana güzergâhında başlatılan çalışmaları Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yerinde inceledi. Gaziosmanpaşa Bulvarının 1996 yılında Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından asfaltlandığını belirten Başkan Eroğlu, “Gaziosmanpaşa Bulvarımız şehrimizin en önemli ana arterlerinin başında gelmekte ve hem de şehrimizin sembol caddelerinden bir tanesi.

Bulvarımız 1996 yılında Çevreyolu olmadığından Karayolları’na ait bir yol olduğu için şehirlerarası bir yoldu. Çok ciddi bir çalışma ile bugünlere kadar gelmişti. Yaklaşık 1,5 metre altına kadar buranın her türlü mekaniği yapılmış altyapı çalışmaları tamamlanmış 24 yıldır Tokat’ın hizmetinde idi.

Son bir kaç yıldır asfaltımızın üst kısmında bozulmalar, deformeler başlamıştı. Ulaştırma Bakanımızın 3 ay önce Tokat ziyaretlerinde kendisinde yolun asfaltlanması için ricada bulunmuştuk. Sağolsun Sayın Bakanımız da çok kısa sürede bu isteğimize cevap verdi. Belediyemize Karayollarımızın yardımlarıyla çalışmamızı başlattık.

Hıdırlık köprüsünden çevre yolu girişine kadar yaklaşık 6 km olan Bulvarımızı yeniliyoruz. Havaların uygun olduğu verdiği sürece şehirlerarası standartlara uygun bir şekilde tamamının asfaltını yenileyeceğiz.

Yaklaşık 4-5 Milyon TL’lik maliyete sahip bu çalışmada başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na, Sayın Valimize, Ak Parti Tokat Milletvekillerimize, belediyemiz ve karayolları ekiplerine, tüm işçi arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizi izlemeye devam edin" dedi.
Başkan Eroğlu, teknik ekibiyle birlikte asfalt çalışmasında görev alan personellerle tek tek görüşerek, teşekkürlerini iletti.