BAŞKAN EROĞLU: KONFORLU VE GÜVENLİ YOLLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

12.10.2020 Haberler

Tokat Belediyesi ekipleri Yeni Mahalle Mustafa Satan Caddesi’ni baştan sona yeniledi.

Tokat Belediyesi tarafından başlatılan 2020 yılı asfalt çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, asfalt öncesi yolların altyapı sorunları da bir bir çözüme kavuşuyor. Yeni Mahalle Mustafa Satan Caddesi’nde asfalt kaplama çalışmalarını teknik ekibiyle birlikte yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, önce altyapı sonra asfalt düşüncesinden hareket ettiklerini belirtti.

Mustafa Satan Caddesi’nin baştan sona altyapısıyla birlikte yenilendiğini belirten Başkan Eroğlu, çalışmalarla ilgili şunları söyledi:

“2020 yılı asfaltta rekor bir yıl olacağını hemşehrilerimize söz vermiştik. Bu yıl içerisinde mevsimlerin el verdiği ölçüde çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Yeni Mahalle sakinlerimizle yapmış olduğumuz ‘Mahalle Buluşmaları’ toplantısında almış olduğumuz kararları, mahalle sakinlerimizin isteklerini belirli bir plan dahilinde yerine getiriyoruz. Devlet Hastanesi’nin hemen arkasında yer alan caddemiz, şehrimizin en önemli ana arterlerinden biri haline geldi ve trafik yoğunluğu da giderek artıyor. Mustafa Satan Caddesi’nde asfalt işlemlerinden önce bölgede Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimizle 450 metre yağmur suyu drenaj hattımızı yaptık ve sel baskınlarını önlemek için bölgede yaklaşık 15 adet mazgal monte ettik. Yine bölgede yaklaşık 1100 metre uzunluğundaki eski asbest su borularını komple değiştirerek, daha sağlıklı su için yeni içme suyu hattımızı yaptık. Altyapı işlemlerimizi kısa sürede tamamladıktan sonra cadde üzerindeki kaldırımlarımızda ve yolda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından hızlıca düzenleme işlemi ve mekanik malzeme serimi gerçekleştirildi. Ardından asfalt kaplamasını yaparak caddemizi trafiğe açtık. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bölgemize ve şehrimize hayırlı olsun.”