İTFAİYE TEŞKİLATI 306 YAŞINDA

01.10.2020 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İtfaiye Teşkilatının 306. Yıl dönümü etkinliği kapsamında İtfaiyecilerle bir araya geldi.

İtfaiye Teşkilatının 306’ncı yılı dolayısıyla Hıdırlık Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa katılan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, canı pahasına görev yapan itfaiyecilerin ‘İtfaiye Haftası’nı kutladı.

Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada; “1714 Yılında ilk yangın tulumbasının yapılması ile kurulan İtfaiye Teşkilatı 306’ncı yaşını kutluyor. 1926 Yılında Tokat Belediyesi bünyesinde kurulan itfaiye teşkilatımız 94 yıldır bir çınar gibi ayakta durarak bize gurur vermektedir. Bu güzel teşkilatta görev alanlar, büyük bir aşk ve şevkle görevini yapıyor. Can güvenliği anlamında dahi birçok tehditler içerse de cansiperane mücadele ettiğinizi görüyoruz.

Göğsünü gere gere yangına, sele, afetlere koşmanızla sizlerle gurur duyuyoruz. 19 Ocak’ta Yazmacılar Sitesinde ve 25 Eylül’de büyük bir AVM’de üzücü yangınlar meydana geldi. İçimiz yandı, bir işletmenin, emeğin nasıl yandığını o gün gördük ve sizler cansiperane mücadele ettiniz. Elimizden geldiğince kurtarmaya çalıştık, yangının etrafa yayılmasını önleyerek, hiç istemediğimiz bu yangını çok kısa sürede kontrol altına alarak söndürmeyi başardık. Acıyı da, sevinci de yaratan yüce Allah’tır. Önemli olan bunlara göğüs gerebilmek, bu imtihanı kazanabilmektir. Allah sizlerden razı olsun.

Bizi her yerde temsil eden ve zor bir görevi ifa eden mesai arkadaşlarımızsınız. Bir vücudun azaları gibi bütünüz. Emekli olan, Tokat Belediye itfaiyesinde görev alarak ayrılan değerli büyüklerimizi bu yıl pandemi dolayısıyla programımıza davet edemedik. Ancak onları telefonla arayıp görüşecek ve haftalarını kutlayacağım. Hepinize teşekkür ediyorum, rabbim sağlık sıhhat versin, kazalardan belalardan korusun” dedi.

Tokat Belediye İtfaiyesi’nin toplam 56 personelle hizmet vermekte olduğu ve 2020 yılında irili ufaklı 697 olaya müdahale edildiği yetkililer tarafından bildirildi.

Program sonunda Başkan Eroğlu’na maket itfaiye aracı hediye edildi.