BAŞKAN EROĞLU: “2020 YILINDA SON ALTI YILIN REKORUNU KIRACAĞIZ”

28.08.2020 Haberler

Tokat Belediyesi tarafından şehir merkezinde üç ayrı noktada asfalt çalışmaları aynı anda devam ediyor. 

Asfalt çalışmalarını teknik ekibiyle birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 2020 yılının, son altı yılın en yüksek asfaltını yapacaklarını söyledi.

Doğukent Mahallesi 4146 Sokakta C ve T Bloklarını birbirine bağlayan caddede devam eden asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Eroğlu, çalışmaların on gün içerisinde tamamlanacağını belirterek; “Asfalt çalışmalarımıza yaz döneminde başlayarak hızla devam ediyoruz. Doğukent Mahallesi Toki Konutları bölgesinde C ve T Bloklarımızı birbirine bağlayan caddemizin asfaltını yapıyoruz. Uzun yıllardır halkımızın talep ettiği, bir takım bozulmaların yaşandığı caddemizin hafriyatını alarak asfalta hazır hale getiriyoruz. Altyapısı, kaldırımları, asfaltı ve çevre düzenlemesi ile bu caddemizi güzel bir cadde haline getireceğiz. Toki konutlarında oturan sakinlerimize ve şehrimize hayırlı olsun.

Asfalt Çalışmaları 10 Gün İçinde Tamamlanacak

Yol çalışmalarımızı bu hafta üç ayrı noktada başlattık. Doğukent Mahallesi, Devegörmez Mahallesi ve Mehmetpaşa Mahallesi Çekenli İş Merkezi arkasında asfalt için hazırlıklarımız devam ediyor. Bu üç ayrı noktadaki çalışmalarımızı 10 gün içerisinde tamamlayacağız.

Birkaç ay önce pandemi sonrasında asfalt çalışmalarımızı başlattık ve Tokatlı hemşehrilerimizin çok yoğun bir şekilde bu çalışmalarla karşılaşacağını belirtmiştik. Verdiğimiz sözü tuttuk ve son 6 yılın en çok asfalt attığımız birkaç yılından birisi olacak. Rekorumuzu 2018 yılında yapmıştık. Tokat Belediyesi tarihinde en yüksek asfalt çalışmasını yaparak rekor yapmıştık. Bu yıl ise o hedefi tutturmak için emin adımlarla ilerliyoruz. Bunu da başaracağız inşallah.

Her Şey Tokat Şehri İçin

Şehrimizin gelişmesi, büyümesi, değişmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Her şey Tokat şehri için. Her şey daha güzel bir Tokat şehrinde hep beraberce yaşamak için. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.