TOKAT BELEDİYESİ’NDEN ASFALT HAMLESİ

21.08.2020 Haberler

Tokat Belediyesi, şehir merkezinde ulaşımı kolaylaştırmak, trafiği rahatlatmak için yeni yol açma, yol düzenleme ve asfalt kaplama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tokat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü asfalt ekipleri tarafından; Perakende, Topçubağı, Çay, Kemer, Güneşli, Altıyüzevler, Topçam ve Karşıyaka Mahallelerinde hem sıcak asfalt hem de sathi kaplama asfalt çalışmaları devam ediyor.

Göreve geldiği günden itibaren “Önce Altyapı, Sonra Asfalt” düşüncesinden hareket ettiklerini belirten Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, asfalt çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi: “Belediyeler, sosyal ve kültürel belediyeciliğin yanı sıra fiziki ve üstyapı belediyeciliğine de önem vermesi gerekiyor. Tokat Belediyesi olarak bizler bunu başardığımıza inanıyoruz. Ekiplerimiz, şehrimizin birçok noktasında şu anda asfalt faaliyetlerini sürdürüyor. Yeni asfalt sezonunda da Tokat’ımızda planladığımız alt yapısı tamamlanan her sokağı asfaltlayacağız. Gerek yolları bozulan ve ulaşımı zorlaştıran alanlarda gerekse de yeni yollarda hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Bütün gayretimiz, vatandaşlarımıza daha rahat ve daha konforlu bir Tokat şehrini bırakabilmek. Tokat’ta ulaşımın kalitesini, konforunu ve güvenliğini artırarak yüksek standartlarda yol ve kaldırımları hemşehrilerimizin hizmete sunmak için çalışmalarımıza aralıksız bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Hedefimiz 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılını da rekorla kapatmak.”

YOL MEDENİYETTİR

2014-2020 Yılları arasında toplamda 144 KM yolu asfaltladıklarını belirten Başkan Eroğlu; “Göreve geldiğimiz 2014 yılından bugüne kadar şehrimizde girmediğimiz sokak ve cadde kalmadı. Hamdolsun her yıl bir önceki yılın iki veya üç katı üstüne koyarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Fen işleri ve teknik Müdürlüklerimizle yaptığımız planlama doğrultusunda tüm mahallelerimizin öncelik arz eden taleplerini göz önünde bulundurarak asfalt çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bugüne kadar toplamda 217.258 Ton sıcak asfaltımızı şehrimizin cadde ve sokaklarıyla buluşturduk. 144 KM asfalt kaplama işlemi gerçekleştirmişiz. Özellikle nüfus yoğunluğunun arttığı, kentsel dönüşümün yoğun bir şekilde uygulandığı alanlarda asfalt serim işlerimize hız kazandırdık. İmar planında hiç yolu olmayan yerlere yeni yollar kazandırdık. Pandemiyi fırsata çevirerek asfalt hizmetlerimize ağırlık verdik. Çalışmalarımız artarak devam edecek. Hemşehrilerimize hizmet için canla, başla gece gündüz demeden çalışıyoruz. Yeni yollar açıyor, kaldırımlarımızı yapıyor, yollarımızı asfaltlıyoruz. Şehrimize ve Tokatlılara hayırlı olsun” dedi.