BAŞKAN EROĞLU: ORTAK AKLI, BİRLİKTE KARAR VERMEYİ ÖNEMSİYORUZ

12.11.2019 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, mahalle buluşmalarına devam ediyor.

Sabah mesaiye Bedestenlioğlu Mahallesi sakinleriyle buluşarak başlayan Başkan Eroğlu, öğleden sonra Yeniyurt ve Derbent Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Mahalle buluşmalarının devam edeceğini belirten Başkan Eroğlu, “İki günü eşit olan ziyandadır buyuran Peygamberimizin sözü gereği bizler de durmadan, hız kesmeden hizmete devam ediyoruz. Bu anlamda bizlere vermiş olduğunuz güven ve destekten dolayı teşekkür ediyorum.

Geçtiğimiz 5 yıllık süreçte şehre olan bakışımız bizlerde bir tecrübe oluşturdu. Şehrimizi daha nasıl büyütürüz bunun birikimleri mevcut, bunun içinde önümüzdeki süreçte neler yapacağımıza birlikte karar vereceğiz. İnsanlarla dertleşmek, birlikte karar vermek, insanlarımızla sohbet etmek bizim en önemli şiarımız oldu. Bu düşünceden kesinlikle sapmadan yolumuza devam edeceğiz. Bizim yolumuzu siz belirlediniz bizler de sizin çizdiğiniz yoldan gideceğiz. Buradaki insanların hepsinin farklı düşüncesi olabilir, ortak aklı, birlikte karar vermeyi, mahalle sakinlerimizle birlikte istişare etmeyi çok önemsiyoruz.

SİZLERLE HEMHAL OLMAK BİZİM GÖREVİMİZDİR

Birbirimizle konuşarak hangi düşüncenin doğru olduğuna karar verip, bu düşünceye göre hareket ettiğimizde yanlış yapılmayacaktır. Mahallelerimizin ihtiyaçlarını yine bu mahallede oturan mahalle sakinlerimiz bilir. Sizin yetkili kıldığınız insanların, muhtarların, Belediye Başkanının sizin kapınıza gelerek sizleri dinlemesi, sizlerle hemhal olması çok önemlidir.

1 Ocak 2020 – 31 Aralık 2020 dönemine ait bir yıllık hizmet dönemimizi sizlerle birlikte planlamak istiyoruz. 2020 Yılında Tokat Belediyesi olarak bütçemizi belirlerken, mahallelerimizin isteklerini ön planda tutuyoruz. Tahmini olarak Aralık ayı sonunda 170 Milyonluk bir rakam bizim hedefimiz olacak. Buna göre hizmetlerimizi belirleyeceğiz. Mahallelerimizden aldığımız talepler doğrultusunda bütçe harcamalarımızı buna göre belirleyeceğiz.

MESELE TOKAT’SA GERİSİ TEFERRUATTIR

Bu şehir hepimizin. Mesele Tokat’sa gerisi teferruattır misali bizim derdimiz kadim şehrimiz Tokat’tır. Bir yandan mahallelerimizdeki eksiklikleri giderirken bir yandan da Tokat’ın ekonomik anlamda büyümesi, huzurlu ve güvenli bir şehir olması için gayret ediyoruz.

Yeniyurt Mahallesi 2887 nüfusa sahip bir mahallemiz. Mahallemizde birçok bulvar ve cadde mevcut. Mahallemizdeki birçok kavşak ve Turhal-Tokat karayolu Karayollarına ait. Yeniyurt Mahallemizde kavşak dönüşlerinde ve karayolunda sıkıntılar mevcut. Bu sıkıntılar ise Karayollarına ait. Burası şehrin içi olduğu için karayollarına bu konuyu birçok kez karayollarına ilettik ve takibini yapıyoruz. 2019 Yılı içerisinde karayolları bu belirtilen sıkıntıları programa dahil etmediler. 2020 Yılına alınması için takip ediyor, görüşmelerimizi yapıyoruz. OSB Bölgesine geçiş alanına bir kavşak yapılmasını karayollarından talep ettik, inşallah yapılacaktır” dedi.

Bedestenlioğlu, Yeniyurt ve Derbent Mahallelerindeki mahalle buluşmalarının ardından mahalleleri teknik ekibi ve mahalle muhtarlarıyla birlikte adım adım, sokak sokak inceleyerek ilgili notları birimlerine iletti.