BAŞKAN EROĞLU’NDAN BİR GÜNDE 4 MAHALLE BULUŞMASI

23.10.2019 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Akdeğirmen, Hocaahmet, Örtmeliönü ve Mehmetpaşa Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Teknik ekibi ve Mahalle Muhtarlarının katılımlarıyla bir günde dört mahallede sokak sokak, adım adım incelemelerde bulunan Başkan Eroğlu, mahalle gezisi sonrasında mahalle sakinleriyle buluştu.

İlk olarak Akdeğirmen ve Hocaahmet Mahallesi sakinleriyle buluşan Başkan Eroğlu, yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili projelerinden bahsederek mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini not aldı.

Daha sonra ekibiyle birlikte Örtmeliönü ve Mehmetpaşa Mahallesi’nde inceleme yapan Başkan Eroğlu, mahalle buluşması sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Mahalle buluşmalarının devam edeceğinin altını çizen Başkan Eroğlu, şunları kaydetti:

Söz verdiğimiz gibi; şehrimizi ortak akılla yönetmeye devam edeceğiz.  Önce mahallelerimizi adım adım geziyor sonrasında ise mahalle halkımızla buluşuyoruz. Hava bugün serin ancak mahalle sakinlerimizin sıcaklığı bizleri ısıttı. Gayet güzel bir şekilde bizleri ağırlayan mahalle sakinlerimize teşekkür ederim.

Halkımızın verdiği ikinci bir yetki ile bizler bu emanete sahip çıkmaya ve daha güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz. Bundan önceki dönemde verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah edindiğimiz tecrübelerle daha iyi işler yapmaya gayret edeceğiz. İkinci döneme başladığımız da mahallelerimizde neler yapılacağına ilişkin gerek muhtarlarımızdan, gerekse mahalle halkından tüm bilgileri edindik. Mahalle sakinlerimizle bunları yüz yüze görüşerek, yerinde inceleyerek, siz değerli vatandaşlarımızla omuz omuza vererek bunların üstesinden geleceğiz. Mahalle halkının ihtiyacına göre çalışma yapacağız. Mahalle sakinlerimiz ne diyorsa hep birlikte karar vereceğiz. Bize yakışan budur.

Ayrıca her bir vatandaşımızın, mahallemiz ve şehrimiz hakkındaki düşüncelerini de dinleyerek ilgili notlarımızı alıyoruz.

Her iki mahalle sakinlerinin en çok istediği şeylerden biri; kentsel dönüşüm. Bu işi resmiyete döktük, bugüne kadar birçok kez gerek belediyemizde gerekse mahallemizde birçok toplantı yaptık. Şehirleşme, imar ve kentsel dönüşümle ilgili iki söz verdik.

Bunlardan ilki Kaledibi Kentsel Dönüşüm projesidir. Bu proje kapsamında; Erenler, Cami-i kebir, Kabe-i Mescit ve Semerkant Mahallesini kapsayan bir dönüşüm.

İkincisi ise; İpek Yolu’nun ihyası projesidir. Bu proje kapsamında; İpek yolu güzergahında yer alan; Büyükbeybağı, Küçükbeybağı, Akdeğirmen, Hocaahmet, Seyitnecmettin, Cemalettin Mahallelerini içine alarak Sulusokak’a ulaşan bir bölgeyi kapsıyor. Buradaki amacımız ipek yolunun içinden geçen mahallelerimizde şehirleşmeyi yapacağız. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yapacağız. Burada bize düşen görev, bu bölgedeki evlerin tespitlerini yaparak, yol geçecek alanları tespit ederek, mevcut arsalarda müteahhitlerin çalışma yapacağı şekilde buraları cazip hale getirmek. İnşallah gerekli tüm hazırlıklarımızı yaparak çalışmalarımıza başlayacağız. Bizlere evlerini ve gönüllerini açan mahalle sakinlerimize çok teşekkür ederim” dedi.