BAŞKAN EROĞLU İTFAİYİCELER İLE BİR ARAYA GELDİ

02.10.2019 Haberler

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İtfaiye Teşkilatının 305'nci yılı etkinlikleri kapsamında emekli ve çalışan itfaiyecilerle bir araya geldi.

İtfaiye Teşkilatının 305'nci yılı etkinlikleri kapsamında Tokat Belediye Başkanı Tokat Belediyesi İtfaiye hizmet binasında yemek programı düzenlendi. Emekli ve çalışan itfaiyecilerin yer aldığı programa Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Aslan da katıldı.

Programda konuşan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, canını hiçe sayarak çalışan itfaiyecilerin haftalarını kutladı. Başkan Eroğlu, "Yapılan iş, yaptığınız ve verdiğiniz emek kutsal olmasa böyle bir gün size atfedilmezdi. Ancak yapılan işin zorluğuna binaen yıllardan beri böyle bir hafta kutlanıyor. ‘Mal canın yongasıdır’ atasözünde belirtilen, hem malı hem de canı kurtaran itfaiyecilerimiz kutsal bir görevi ifa etmekteler. Savaşa giden bir asker gibi ne olacağını bilmeden her türlü tehlike ile karşı karşıya kalan itfaiyecilerimiz, insanların hem malını hem de canını kurtarmak için kendi canını ortaya koyuyor. Bu vatan şehit ve gazilerimizin alın terleriyle nasıl kazanıldıysa, itfaiyecilerimiz de görevi esnasında can verdiklerinde şehitlik mertebesine erişiyorlar. Maneviyatı çok büyük ve kutsal bir görev. Belediyeci olmak ve belediyecilik insanların faydasına olan bir vakıf ve dernek gibi insanların problemlerini gideren, şehrin gelişmesini sağlayan en önemli lokomotif belediyelerdir. Belediyecilik ayrı bir gururdur. Dolayısıyla insana faydalı olarak yaptığı işler, işlerinizi bereketlendirmektedir. Allah hayırla güzelliklerle yâd edilmeyi ve hakkı ile çalışmayı nasip etsin" dedi.