HAYVAN BARINAĞI

28.12.2018 Projeler

Şehrimizde yaşayan tüm canlıların sorumluluğunu taşıyor, onlar için en uygun şartlarda yaşayabilecekleri ortamları oluşturuyoruz.

Hayvanlar bizim hayatımızın bir parçası olarak bazen en iyi dostumuz, arkadaşımız bizi koruyan bir varlık ve bazen de dert arkadaşımız oluyor. Onlar kısacası hayatımızdan çıkaramayacağımız varlıklarımız. Biz, “Onlar Bize Allah’ın Emaneti” sloganıyla sokak hayvanlarına kucak açıyoruz. Çeşitli nedenlerle bakıma muhtaç sokak köpeklerinin bakım ve tedavilerini hayvan barınağımızda sürdürüyoruz. Onlardan ilgi ve sevgimizi eksik etmiyoruz.

Tokat'taki tüm sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanlar için birçok projeyi hayata geçirdik. 2014 yılında yenilenen modern koşullardaki Tokat Belediyesi Hayvan Barınağı, sahipsiz, bakıma muhtaç, yaşlı ve hastalıklı sokak hayvanları için tam teşekküllü olarak hizmet vermeye devam ediyor. Hayvan Barınağında Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından her türlü tedavi ve kısırlaştırma işlemi yapılıyor. Hayvan Barınağımızda misafirimiz olan hayvanlarımızın uygun şartları taşıyan hayvan severler tarafından sahiplendirilmesi çalışmaları da devam ediyor.