MEYDAN PROJESİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

12.09.2018 Haberler

Uzun yıllardır beklenen ve Tokat Belediyesi’nin yapımını üstlendiği Meydan Projesinde çalışmalar son hızla devam ediyor.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Meydan Projesi kapsamında devam eden çalışmaları teknik ekibi ve müteahhit firma yetkilileriyle birlikte inceledi.

Basın mensuplarına Meydan Projesinin son durumuyla ilgili açıklama yapan Başkan Eroğlu, 45-50 gün içerisinde projenin tamamlanarak halkın hizmetine sunulacağını belirtti.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada; “Meydan Projemiz şehrimizin önemli vizyon projelerinden bir tanesiydi. Birinci etap projemizi bitirmiştik ve ana cadde üzerindeki dükkânları yeni yerlerine taşımıştık. İkinci etap çalışmalarımız da eskiden Yeşilırmak İlköğretim Okulunun olduğu alanda devam ediyor. İkinci etap çalışmalarımızın amacı yaklaşık 4 bin metrekarelik bu alanın altının otopark, üstününde meydan şeklinde tasarlanması ve yapılmasıydı. Geçtiğimiz Şubat ayında burada da hem yıkım hem de temel atma işlemlerini gerçekleştirmiştik. Geldiğimiz noktada şu anda meydanımızın kaba inşaatları tamamen bitti. Meydanlık kısmın hemen altında otoparkımız da oluşturuldu. İnşallah hemen hızlı bir şekilde üst tarafta zemin, taş döşeme çalışmalarına da başlayacağız. Ardından da 45-50 gün gibi bir süre içerisinde projemizi tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız. Diğer taraftan devam eden üçüncü etap meydan projemizle ilgili kısmında birinci blok dükkânlarımız da bitti. Yakın zamanda orada eski dükkânların yıkımıyla beraber o meydanın açıldığını görmüş olacağız. Bu doğrultuda yılsonuna kadar projemizin tamamını bitirmiş olacağız. 35 yıldır Tokat’ımızın konuştuğu ve yapılmasıyla ilgili herkesin ortak kanaat belirttiği Meydan Projemizde yavaş yavaş sona geliyoruz. Her güzel şey siz değerli hemşehrilerimiz için. Şehrimizin hem vizyonuna, hem gelişimine büyük katkı sağlayacak olan Meydan Projemiz hepimize hayırlı olsun” dedi.