DOĞRUSU NE!

27.08.2018 Duyurular

Şehrimizi büyütmek insanımızın yüzünü güldürmek için tüm ekiplerimizle gece gündüz çalışıyoruz. Tek gayemiz, derdimiz; Tokat. Allah’a şükür, siz halkımızın desteği duası olmasa idi bütün bu güzellikleri başaramazdık. Kanal Tokat Projesi kapsamında inşaatı tamamlanmamış Tuvaletlerle ilgili art niyetli algı oluşturulmak amacıyla paylaşılan fotoğrafların amacı nedir? 

Bayram iznini aileleri ile birlikte geçiren işçi kardeşlerimizin yarım kalan inşaat görüntülerini art niyetli kullanmak hangi insafa sığar. Türk Milletinin kültürü ve yerleşmiş ananeleri ile dalga geçmek hangi vicdana sığar. Bizim ifade etmekten ar ettiğimiz bir konuda insanların ihtiyacını gidermek anlamında kullandıkları özel alanlarla ilgili bir takım aslı olmayan yanlış bilgi ve değerlendirmelerle bir yorum ortaya koymak Tokat’a mı! Türk Milletine mi hizmettir!
Türkiye’nin birçok yerinde umumi tuvaletlerde orta bölmeler mdf denilen malzeme ile bölünmektedir. Görüntülerdeki yan yana tuvaletlerde de bu bölme işlemi henüz tamamlanmamış ve su tesisatı henüz çekilmemiştir. Fotoğraflarda niçin tek musluk ve maşrapa olduğu sorgulanıyor. Buradan inşaata su alınıp kullanımı sağlanıyor. Mdf bölmeler bittikten sonra tesisat çekilecek. Bayram tatili ve işçiler izinli. Tuvaletler henüz tamamlanmamış. Dış kapının inşaat kilidini kırarak bu fotoğrafı habercilik adına sunanlar kamuoyunu ne kadar etkili oldular takdir halkımızın. Bizim kültürümüz, inançlarımız bellidir. 
6 Bin Yıllık Tokat tarihinde görülmeyen kültürü Tokat’a mal etmek haksızlıktır, hadsizliktir. Güneş balçıkla sıvanmaz. Algı operasyonlarınıza rağmen bu şehir için terimizin son damlasına kadar çalışacağız çalışacağız çalışacağız... 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.