TOKAT BELEDİYESİ'NDEN İŞÇİLERİNE MAAŞ ZAMMI

03.11.2017 Haberler

Tokat Belediye Meclisinin Kasım ayı toplantısında alınan karar gereği kadrolu işçilere %10 maaş, %20 sosyal haklara zam yapıldı.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Belediyesi’nde çalışan kadrolu işçi personelin maaşlarında yapılan düzenlemeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, işçi kardeşlerimizin mağduriyetinin giderilmesi için gayret ediyoruz, Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum dedi.

Başkan Eroğlu, yaklaşık iki yıl önce yapılan sendika değişikliği ile kadrolu işçi personellerin maaş durumlarının yeniden düzenlenmesi için gayret ettiklerini belirterek, Kasım Ayı Belediye Meclisinde alınan kararın hayırlı olmasını diledi.

Hak-İş İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Tokat İl Başkanı Resul Demir de Tokat Belediyesi’nde kadrolu işçilere verilen maaş zammıyla ilgili açıklama yaptı.

Başkan Demir yaptığı açıklamada; “Tokat Belediyesi’nde çalışmakta olan kadrolu işçi arkadaşlarımız 2015 yılında 6356 sayılı sendikalar ve toplu iş sözleşmesi kanunun verdiği yetkiye dayanarak sendika değiştirdiler. Bundan dolayı diğer yetkili sendika bu değişikliği dava ederek tüm kadrolu işçi arkadaşlarımızın mağduriyetine neden oldu. Bu süreç Yargıtay aşamasında olup, henüz sonuçlanmadı.

Bu süreçte Tokat Belediye Başkanımız Sayın Av. Eyüp Eroğlu bu mağduriyetin önlenmesi amacıyla 3 yıldır Belediye Meclisimizin de onayıyla maaşlara belli oranlarda zam verdi. En son yapılan Belediye Meclis toplantısında ise Sayın Başkanımız ve Meclis üyelerimizin katkılarıyla bir yıl için yevmiyelere %10, Sosyal Haklara %20 zam verildi.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Başkanımızın vermiş olduğu bu zam Tokat Belediyesi tarihindeki en iyi zam artışıdır. Her şeyde olduğu gibi çalışanın hakkının korunması konusunda da Tokat bir ilki Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu yapmıştır. İşçisine ikramiye borcu olmayan bölgedeki tek belediyedir. Tüm işçi arkadaşlar adına Başkanımıza teşekkür ediyor, her zaman yanında olduğumuzu beyan ediyorum” dedi.