İTFAİYE TEŞKİLATI 303 YAŞINDA

28.09.2017 Haberler

İtfaiye Teşkilatının 303. yılı etkinlikleri kapsamında Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Belediye Sosyal Tesislerinde emekli ve çalışan itfaiyecilerle bir araya geldi.

İtfaiyeciler Haftası dolayısıyla düzenlenen programda konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, canını hiçe sayarak çalışan itfaiyecilerin İtfaiyecilik Haftası’nı kutladı.

Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada; “Yapılan iş, yaptığınız ve verdiğiniz emek kutsal olmasa böyle bir gün size atfedilmezdi. Ancak yapılan işin zorluğuna binaen yıllardan beri böyle bir hafta kutlanıyor. ‘Mal canın yongasıdır’ Atasözünde belirtilen hem malı hem de canı kurtaran itfaiyecilerimiz kutsal bir görevi ifa etmekteler. Savaşa giden bir asker gibi ne olacağını bilmeden her türlü tehlike ile karşı karşıya kalan itfaiyecilerimiz insanların hem malını hem de canını kurtarmak için kendi canını ortaya koyuyor. Bu vatan şehit ve gazilerimizin alın terleriyle nasıl kazanıldıysa itfaiyecilerimizde görevi esnasında can verdiklerinde şehitlik mertebesine erişiyorlar. Maneviyatı çok büyük ve kutsal bir görev. Belediyeci olmak ve belediyecilik insanların faydasına olan bir vakıf ve dernek gibi insanların problemlerini gideren, şehrin gelişmesini sağlayan en önemli lokomotif belediyelerdir. Belediyecilik ayrı bir gururdur. Dolayısıyla insana faydalı olarak yaptığı işler, işlerinizi bereketlendirmektedir. Allah hayırla güzelliklerle yâd edilmeyi ve hakkı ile çalışmayı nasip etsin.

Belediyemizin her bir birimi ile gurur duyuyoruz. Belediyecilik anlamında insanlar devamlı bizlere teşekkür etmekte. Bizim itfaiyecilerimiz ve çalışanlarımız görevini her türlü zorluğa rağmen en iyi şekilde yerine getirmektedir. Bu noktada hiçbir zaman şikayet almadık, bu ne kadar iyi personele ve teknik sisteme sahip olduğumuzun göstergesidir. İnşallah bundan sonra da bu hassasiyetle devam ederek, en iyi şekilde görevimizi yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Emeklerinizden dolayı tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Konuşmanın ardından programa katılan itfaiye Müdürlüğü’nden emekli personeller ve halen görevi başındaki personele hediyelerini takdim eden Başkan Eroğlu, çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diledi.

Başkan Eroğlu, Tokat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden emekli ve şuan yaşından dolayı tekerlekli sandalye kullanan Şeref Kalem’le özel olarak ilgilenerek itfaiyecilik hatıralarını dinledi.