KANAL TOKAT’A MARKA PROJE ÖDÜLÜ

31.07.2017 Haberler

Türkiye’de birçok örnek projeye imza atan Tokat Belediyesi, Marka Belediyeler Dergisi ve akpartilibelediyeler.com haber sitesi tarafından ödüllendirildi.

Uzun yıllardan beri hayal olarak değerlendirilen Kanal Tokat Projesi, Marka Belediyeler Dergisi ve akpartilibelediyeler.com haber sitesi tarafından da düzenlenen ‘Marka Belediye, Marka Proje Ödülleri’nde ‘Marka Proje’ ödülünün sahibi oldu.

Marka Belediyeler ödül törenine Tokat’taki Şehit Yakup Akdağ’ın cenazesi dolayısıyla katılamayan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Kanal Tokat Projesinin Tokat’a yapılan en büyük yatırımlar arasında yer aldığını ifade etti.

Yaklaşık 17Milyon TL’lik yatırımla hayata geçecek olan Kanal Tokat Projesi’nin bütün kısımlarıyla birlikte 2018 Mart ayında bitirileceğini belirten Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; “Dünya’nın en gelişmiş şehirleri incelendiğinde görülür ki; suyun kenarında ve yolların kesişme noktasında olan şehirler önemli ticaret merkezileri halin gelmiştir. Allah bu ikisini de Tokat’a vermiştir. Doğa harikası, iklimi ve toprağı da cabası. Bizlerde şehrimizin bu konumunu en iyi şekilde değerlendirmek için tüm gayretimizle çalışıyoruz.

Bu projemizle Yeşilırmak’ın halkımıza ve turizme kazandırılmasını amaçlıyoruz. Irmak içerisinde bütüncül bir çalışma yapıyoruz. Irmağın belirli bir kısmında şişirme tekniği ile ırmak seviyesi aynı düzeyde tutulacak, durgunlaştırılarak akı debisi kontrol altına alındıktan sonra su üzerinde Osmanlı Kayıkları ile gezinti yapılabilecek. Rubberdum sistemimizi geçen hafta itibariyle monte ederek, ilk testini gerçekleştirdik. İnşallah projenin birinci kısmını çok yakında halkımızın hizmetine açacağız. Proje içerisinde yaklaşık 7 Milyon TL’lik peyzaj çalışmamız olacak. Projenin tamamını inşallah 2018 Yılı Mart ayında bitirmiş olacağız.

Uzun yıllardan beri hayal olarak değerlendirilen Kanal Tokat Projemizin Marka Proje ödülüne layık görülmesi bizleri memnun etti. Ödül töreninin düzenlendiği tarihte Şehitler diyarı Tokat’tan bir şehidimizi daha ebediyete uğurladık. Şehit Cenazemizden dolayı ödül törenine katılamadık. Bu vesileyle Marka Belediyeler Dergisi ve akpartilibelediyeler.com haber sitesine teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Marka Proje ve Marka Belediye Ödülleri Alan Belediyeler Listesi:

1. Ordu Büyükşehir Belediyesi - Ordu-Melet Park Projesi

2. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi   -  Şanlıurfa-Engelli Koordinasyon Merkezi Projesi

3. Kütahya Belediyesi - Kütahya-Atık Su Arıtma Tesisi

4. Tokat Belediyesi – Tokat -Kanal Tokat Projesi

5. Bilecik Belediyesi - Bilecik-Şeyh Edebali Kültür Ve Kongre Merkezi Projesi

6. Körfez Belediyesi  -  Kocaeli-Her Bahçeye Bir Kiraz Projesi

7. Türkoğlu Belediyesi - Kahramanmaraş-Kent Meydanı Projesi

8. Yıldırım Belediyesi - Bursa-Kentsel Dönüşüm Projesi

9. Kelkit Belediyesi - Gümüşhane-İslam Felsefesine Uygun Mevlana Park Projesi

10. Altıeylül Belediyesi - Balıkesir-Şehit Ömer Halis Demir Anıt Projesi