ARAÇ PARÇALARINDAN SANAT ESERİ ORTAYA ÇIKTI

20.02.2017 Haberler

Tokat Belediyesi atölye şeflerinden Abdurrahman Demirkol, hurda araç parçalarını mesai arkadaşlarıyla birlikte değerlendirerek ortaya adeta bir sanat eseri çıkardılar.

Tokat Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren motor atölyesinde hurdaya ayrılan araç parçaları birer sanat eserine dönüştü. Atölye şefi Abdurrahman Demirkol mesai arkadaşları ile birlikte boş vakitlerinde hurda saçlardan ağacın yapraklarını yaptı. Adeta birer meyveyi andıran parçalar ise araç parçalarından oluştu. Araçların piston, pervane, mazot pompası, enjektör, dişli, debriyaj balatası, marş dinamosu yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki demir ağaca kaynakla monte eden Demirkol, belediye şantiyesi girişine sanat eserini yerleştirdi. Yoldan geçenlerin dikkatini çeken demir ağaç atölyenin bir simgesi haline geldi.

Hurda Araç Parçalarından Demir Ağaç
Atölye şefi Abdurrahman Demirkol, eski hurda araç parçalarından oluşan bu eseri yaklaşık bir ay süren çalışmada ortaya çıkardıklarını söyledi. Yoldan geçen vatandaşların “Demir Ağaç” ismini verdikleri çalışmalarının dikkat çektiğini ifade eden Demirkol, “Ekip arkadaşlarımızla birlikte hurdaya ayırdığımız bazı parçaları değerlendirmek istedik. Vakit oldukça araç parçalarını boyadık, sacdan yapraklar oluşturduk; kaynakla birleştirerek bu eseri ortaya çıkardık. Belediye şantiyesi girişine yerleştirilen 'Demir ağaç' ışıklandırıldı. Geceleri farklı bir güzelliğe bürünen bu eserimizin dikkat çekmesi bizleri de sevindirdi, atölyemizin bir simgesi haline geldi” dedi.