TRAFİK KURALLARINI EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

07.11.2016 Haberler

Trafik Eğitim Pistinde ilköğretim çağındaki öğrenciler trafik kurallarını eğlenerek öğreniyor.

Geçtiğimiz yıl Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun talimatları ile hazırlanarak açılışı yapılan Tokat Belediyesi Trafik Eğitim Pisti’nde ilkokul öğrencilerine yönelik eğitimler devam ediyor.

2016-2017 Eğitim öğretim döneminde Tokat’taki tüm ilkokul öğrencilerine Trafik Eğitim Pisti’nde uygulamalı-teorik trafik eğitimi verilecek. Milli Eğitim tarafından hazırlanan uygulamalı trafik eğitim müfredatı Trafik Eğitim Pistinde tüm ilkokul öğrencileri ücretsiz akülü araçlarla işleniyor.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde görevli Trafik Polis Memurları tarafından Trafik Eğitim Pistinde devam eden eğitimlere bugün Alparslan İlkokulu öğrencileri katıldılar. Her gün iki farklı okuldan farklı sınıfları ağırlayan Trafik Eğitim Pistinde öğrenciler mini konferans salonunda görsel sunum eğitimini tamamlayarak, pist alanındaki akülü araçlarla uygulama yapıyorlar.

Tokat Belediyesi tarafından özel servislerle taşınan öğrencilere eğitim sonunda meyve suyu ikramı da yapılıyor.

Her gün hizmete açık olan Tokat Belediyesi Trafik Eğitim Pisti’nde hafta sonları ise çocuklar aileleriyle birlikte gelerek bir yandan pist alanında trafik kurallarını eğlenerek öğrenirken bir yandan da park alanlarında keyifli vakit geçiriyorlar.