OĞULBEY CAMİ YENİDEN İNŞA EDİLİYOR

04.10.2016 Haberler

Yaklaşık 10 yıldır bakımsızlıktan yıkılma noktasına gelen ve ibadete kapatılan Oğulbey Camisi Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun talimatları yeniden inşa edilerek ibadete açılacak.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Oğulbey Mahallesi’ndeki cami inşatını yerinde inceleyerek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yeni bir proje ile yeniden inşa edilen caminin en kısa sürede ibadete açılacağını belirten Başkan Eroğlu, “Oğulbey Mahallemizin daha önceden bir camisi vardı. Fakat 10 yıl kadar önce bakımsızlıktan dolayı çatısı çökmüş ve yıkılmıştı. Geçen yıl buraya geldiğimizde bunu gördük ama cami ibadet için müsait değildi. Camiler ve Cem Evleri bizler için ayrı bir özellik taşıyor. Bu camimizi yeniden inşa etmek için burayı yıktık ve Müftülüğümüzle görüşerek yeni bir cami projesi ile inşaatımıza başladık. Dört ay önce başladığımız çalışmalarda şuan sona geldik. Hem içinin hem dışının kaplanması ile yakın bir zamanda Oğulbey Mahallemize camimizi kazandırarak yeniden ibadete açacağız inşallah.” dedi.

Daha sonra Oğulbey Mahallesi sakinleriyle de görüşen Başkan Eroğlu, Cami inşaatında çalışan belediye ekiplerine, personele ve emeği geçen herkese teşekkür etti.